Спецпроєкти

У столиці встановлять символічну ялинку незламності: який вигляд вона матиме?


Головна ялинка країни цьгоріч буде штучною, 12 метрів у висоту, прикрашена енергоощадними гірляндами, які світитимуться від генератора. Встановлять її на Софійській площі, повідомив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ».

За словами Кличка, місто не витрачатиме коштів на ялинку: її встановлять і прикрасять за рахунок бізнесу та меценатів.

«Мета агресора – щоб ми були розгублені, в депресії. Росія прагне деморалізувати українців. Хоче позбавити наших дітей радості свят Святого Миколая, Різдва та Нового Року. У нас було багато дискусій про те, чи потрібна цього року ялинка. Звичайно, тих масових святкувань, які відбувалися раніше, – не буде. Бізнес звернувся до нас із пропозицією встановити за свій рахунок ялинку – не таку велику, як зазвичай. Наприклад, минулорічна ялинка була висотою 31 метр, цього року буде майже втричі нижчою – 12 метрів. Прикрашатимуть її енергозберігаючі гірлянди, що підсвічуватимуться від генератора, який теж запропонували надати меценати», – пояснив мер столиці.

Також неподалік від генератора планують встановити точки для підзарядки телефонів та інших гаджетів.

Після свят бізнес обіцяє передати генератор військовим.

Оздоблять ялинку прикрасами минулих років. 1000 іграшок, а саме кулі синього та жовтого кольорів, а також 500 білих голубів надасть «Глобал Декор». На верхівці ялинки встановлять герб України. Нижня частина ялинки буде оформлена стендами з прапорами країн, які допомагають Києву впоратися з викликами та наслідками війни.

Також розглядають варіант підсвічення ялинки тільки в певні дні або години доби.

Цьогоріч звичайних масових розважальних заходів, фудкортів, ярмарків, атракціонів на Софійській площі не буде.

Столична влада розглядала різні варіанти розміщення ялинки, зокрема і відмову від неї. Також був варіант розміщення двох ялинок.

Раніше ми повідомляли, що в Києві на станціях метро з’явилися точки з USB-зарядками, де можна підзарядити смартфони та інші гаджети.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь