Спецпроєкти

Петиція проти містобудівної реформи зібрала потрібну кількість підписів за лічені години


Петиція з вимогою накласти вето на законопроєкт щодо містобудівної реформи зібрала потрібну кількість голосів для розгляду її президентом України Володимиром Зеленським.

За лічені години петицію підписали понад 25 тисяч українців.

В чому сутність петиції?

Автор Владислав Проценко стверджує, що ухвалення законопроєкту призведе до хаотичного забудування наших міст і паплюження історичних пам’яток.

«Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та пришвидшення будівництв фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництв та документації за цим проектом можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується. Окрім цього пропонується створити “Містобудівну палату” при Міністерстві розвитку регіонів, повноваження якої дуже схожі з сумнозвісною “Тендерною Палатою”», – йдеться в петиції (авторські розділові знаки та орфографія збережені – прим.ред).

Що не так з ухваленим законопроєктом?

Представники Мінінфраструктури заявляли – реформа має спростити і цифровізувати важливі процеси в містобудуванні, усунувши людський фактор.

Активісти, зокрема представники ГО та архітектори, наголошували на недопрацьованості законопроєкту. Крім того, на їхню думку, реформа розв’яже руки забудовникам і позбавить державу відповідальності за забудову.

«Законопроєкт 5655 не має бути ухвалений, якщо ми хочемо, щоби наші міста не виглядали як бетонні джунглі, а мали людяне і комфортне для життя середовище. Законопроєкт пропонує, щоб забудовники самі себе контролювали, але цифровізовано», – заявляє директор CEDOS Іван Вербицький.

Більше про законопроєкт і аргументи «за» і «проти» нього можна почитати в нашому матеріалі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь