Спецпроєкти

Двоє українських хлопців подали заявку на шлюб в «Дії»


Upd. Хлопцям відмовили, бо в українському законодавстві не передбачена можливість реєструвати шлюб між одностатевими партнерами/-ками.

В «Дії» з’явилася можливість подати заявку на шлюб. Нею скористалася українська одностатева пара – правозахисник Віталій  і біотехнолог Віктор, які разом вже 7 років. Про це повідомив Віталій на своїй сторінці у фб:

«Ми з Віктором подали заявку на одностатевий шлюб в Україні.
Від сьогодні українці можуть подати заявку на шлюб на сайті «Дія».
Система не перевіряє стать заявників.
Нашим стосункам вже 7 років.
За цей час ми пережили стільки різного досвіду, що Нетфліксу вистачить сезонів на 8.
Але для держави ми й надалі один одному ніхто.
Я все ще не можу бути вписаний в «сімейну» страховку партнера.
У разі моєї смерті, Віктору треба буде сплатити податок 5% від вартості мого майна (а у випадку хати це дуже дорого), яке йому перейде за заповітом, який треба укласти за гроші, чого не сплачують люди в зареєстрованому шлюбі.
Спільне набуте майно за ці 7 років все ще не належать нам обом. А це — купа техніки, велосипеди і одна недостроєна хата.
«Результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим», каже Сімейний кодекс в ст. 30 п. 4, що теж стане в нагоді, як я буду старим і недієздатним».

Віталій додав, що заявка розглядається добу, і він розуміє, що після цього їм прийде відмова.

У сімейному кодексі України поняття шлюбу зараз визначається як «сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану». Водночас згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології 63,7 % українців підтримують повне рівноправ’я гомосексуальних і гетеросексуальних людей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь