Спецпроєкти

Навчання без стресу: з якими проблемами стикаються діти у школі і як можна це виправити

В Україні здобувають освіту майже чотири мільйони учнів та учениць. Саме у школі вони отримують знання та важливі соціальні навички. На жаль, крім цього, через навчання діти можуть стикатися зі стресом. Його причин чимало – соціальний тиск, булінг з боку однолітків або навіть вчителів/-ок, надмірне навантаження, несправедлива система оцінювання. Стрес може провокувати навіть нудьга: не всі викладачі/-ки вміють зацікавити своїм предметом. 

Як це можна змінити? Інший підхід до викладання, визначення сильних сторін і зацікавленості дітей, зменшення навантаження.

Не дитина має бути для школи, а школа для дитини, впевнені засновники ліцензованої онлайн-школа JAMM school, педагоги з 30-річним досвідом Олег і Олена Василевські. У школі використовують методику множинних інтелектів Гарвардської кафедри психології. Це дозволило створити систему навчання, яка враховує індивідуальні потреби кожної дитини.

«Потрібні не оцінки й мертва теорія, а практичні знання й навички, які допоможуть реалізувати себе в майбутньому.

Не з усіх предметів важливо мати відмінні оцінки. Варто визначитися із сильними та слабкими сторонами дитини і працювати відповідно. Адже отримувати відмінний результат, займаючись улюбленою справою, краще, ніж надриватися, щоб отримати посередній», – кажуть засновники школи.

Як допомогти учням і ученицям уникнути стресу в школі? Поради для батьків

  • Знизьте напругу. Більшість батьків забувають, що не буває здібностей одразу до всього. Важливо визначити, що цікавить дитину і чим вона хоче займатися, і допомагати їй розвиватися в цій сфері, підтримувати і 
  • Розмовляйте з дитиною про справи у школі. Важливо пересвідчитися, що діти не зазнають булінгу та ладнають з учителями/-ками і однокласниками/-цями.  
  • Водночас уникайте надмірного контролю. Діти навряд хочуть щодня розповідати, як справи у школі. Не тисніть на дитину
  •  Довіряйте дитині, дозвольте розпоряджатися власним часом (відповідно до віку).
  • Дозвольте самовиражатися. Так, не кожна школа сприйме пірсинг або незвичний колір волосся, але в цій ситуації важливо бути на боці дитини, вміти слухати її бажання.  Також важливо, щоб діти мали час на хобі.

У чому особливість навчання у JAMM school:

  1. Відсутній головний чинник стресу – булінг. У школі немає дрескоду: діти можуть мати той вигляд, який хочуть, і не переживати, що їх хтось за це засудить.
  2. Школа для дитини, а не навпаки. Викладачі/-ки зважають на потреби дітей і не змушують їх постійно сидіти рівно весь час уроку. На першому місці – зручність навчання, те, як дітям зручніше опановувати знання. На уроках не забороняють, наприклад, малювати, бо багатьом це допомагає запам’ятовувати нове.
  3. Немає купи домашніх завдань. Навчання налаштоване так, щоб «домашки» лишився мінімум. І, хоча комусь може здаватися навпаки, оцінки стають тільки кращі. Дитина добре почувається, краще запам’ятовує інформацію і дійсно зацікавлена в навчанні.
  4. Високий рівень знань у результаті. Завдяки спеціальному тесту у школі виявляють сильні сторони кожної дитини і формують «дорожню карту», за якою будують навчання. Дитина робить те, в чому вона найкраща, а на додачу непомітно для себе «підтягує» слабкі сторони – без примусу і з задоволенням.

JAMM School приймає учнів та учениць із 5 класу. Дізнатися більше про програму навчання та особливості освіти у цій школі можна за посиланням

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь