Спецпроєкти

Barre, йога та стретчинг TRX: що треба знати про тренування у київській моностудії Smartass Barre

У 2022 році мережа спортивних клубів Smartass відкрила першу в Україні моностудію Smartass Barre. Для цього тренери розробили нові класи Barre, які спрямовані на досягнення більш спеціалізованих цілей: схуднення, розвиток гнучкості та формування рельєфу. Як і в інших клубах мережі, у Smartass Barre тренування проводяться в особливій атмосфері: темні зали та динамічне світло, що взаємодіє з музикою.

bit.ua розповідає, що таке тренування Barre і в чому особливість занять у моностудії.

Що таке Barre?

Це комбінація балету, фітнесу та пілатесу, яка дозволяє пропрацювати все тіло без стрибків і бігу. Завдяки спеціальним вправам задіюються всі м’язи, включаючи дрібні, які знаходяться під корсетом великих і не працюють у повсякденному житті.

Залежно від складності тренування, під час нього працююють зі своєю вагою, кілограмовими гантелями, гумками та слайдерами, виконують вправи біля станка.

Коротко про історію Barre. Німецька балерина Лотте Берк мала потребу відновитися після травми. Експериментуючи, вона заснувала напрямок фінтесу Barre створила цей напрямок фітнесу, а згодом, у 1959 році, запустила першу студію в Лондоні.

Напрям тренувань видозмінився і поширився по всьому світу. Насамперед це стосується Америки, де майже в кожному місті незалежно від його розмірів є студії Barre. За даними найбільшого в світі агрегатора фітнес студій ClassPass на початку 2017 року Barre тренування стали найпопулярнішими в Нью-Йорку.

Основний плюс barre — тренування підходить практично всім і не має протипоказань:

 • навантаження на суглоби мінімальні, адже тут не працюють з великими вагами, а використовують легкі гантелі 1-2 кг, гумки, м’ячі та власну вагу;
 • тренування адаптовані таким чином, щоби при високому темпі уникнути будь-якої травми;
 • тренери пропонують модифікації вправ залежко від рівня підготовки людини.

Які особливі формати тренувань є в моностудії Smartass Barre:

 • Power Barre — тренування, на якому переважає силове навантаження. Воно допомагає скульптурувати тіло та досягти бажаної форми.
 • Cardio Barre – високоінтенсивне тренування, де переважає високий темп та пліометрика (стрибки). Допомагає схуднути та зробити тіло більш витривалим.
 • Barre TRX – поєднання елементів класичного Barre з балансуючими вправами завдяки петлям TRX. Це дозволяє легко збільшити або зменшити рівень складності тільки за рахунок зміни кута виконання вправ.
 • Functional Barre – тренування, основою якого є функціональні вправи. Мета – прокачати координацію та підсушити тіло.
 • Barre Bands – заняття з резинками, які додають нового та цікавого навантаження. Тренування ділиться на блоки: класичний баре та з резинками.
 • Cardio Bands – авторське тренування, в якому поєднуються цікаві кардіо-вправи зі спеціальними гумками, вправи на підлозі, за допомогою яких опрацьовують сідниці, ноги, кор та розтяжку.
 • Hatha Yoga — активна йога, в якій використовуються статистичні асани та концентрація на диханні. Вона спрямована на розвиток гнучкості та фізичної витривалості.
 • Recovery — такий собі самомасаж. За допомогою спеціальних ролів, м’ячів та вправ, воно дозволяє розслабити та промасажувати м’язи, які були задіяні під час силових тренувань і кардіо-навантажень.
 • Stretching — заняття не про шпагат, а про гнучкість та функціональність тіла. Рекомендовано після інтенсивних функціональних та кардіотренувань для відновлення та кращого розвитку м’язів.
 • Stretching TRX – тренування для розвитку гнучкості та рухливості. Ідеальна комбінація розтяжки з використанням петель TRX, яка додасть тонусу та зміцнить основні м’язові групи.
 • 5Q (5 Qualities) – це авторський клас від Анни Мазної. Функціональне тренування, що розвиває п’ять фізичних якостей: витривалість, швидкість, силу, гнучкість, координацію.
 • Animal Flow – це мікс рухів із йоги, пілатесу, акробатики, капоейри та брейкдансу. Тренування дозволить відчути своє тіло по-новому, стати сильним, гнучким та спритним.

Моностудія Smartass Barre
Адреса: Драгомирова 4а (поблизу ЖК «Новопечерські Липки»)
Розклад тренувань – на сайті та у додатку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь