Спецпроєкти

Кінофестиваль Миколайчук OPEN презентував учасників Міжнародного конкурсу


Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 20 червня. Організатори обрали вісім глядацьких стрічок для участі у Міжнародному конкурсі, які відгукуються українцям під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Програма конкурсу

  • «Я, Ніна» Марисі Нікітюк  Україна, Німеччина 

Це життєствердна драма, знята за мотивами особистої історії журналістки й телеведучої Яніни Соколової. Стрічка фокусується на цінності життя, яке варте боротьби. Показ на «Миколайчук OPEN» стане українською прем’єрою фільму.

  • «МРТ» (R.M.N.) Крістіана Мунджіу – Румунія, Франція, Бельгія

Головний герой, заробітчанин Матіас, перед Різдвом повертається з Німеччини додому, в гірське село у Трансильванії, де майже немає роботи. Все змінюється, коли замість місцевих наймають трудових мігрантів.

  • «Мій сусід Адольф» (My Neighbor Adolf) Леона Прудовського – Ізраїль, Польща, Колумбія 

Події стрічки відбуваються у Колумбії. Самотній і сварливий чоловік, на прізвище Польскі, який пережив Голокост, починає підозрювати, що його новий сусід – Адольф Гітлер. Оскільки герою ніхто не вірить, він вирішує провести детективне розслідування, щоб знайти докази. 

  • «Тривала втеча» (Jailbird) Андреа Маньяні – Італія, Україна

Драмеді оповідає історію хлопця, який був народжений у в’язниці. Подорослішавши, він повертається до виправного закладу як наглядач, але життя підкидає герою сюрприз і змінює його долю.

  • «Хто ти, Філіпе?» (Filip) Міхала Квечинського – Польща 

Головний герой Філіп працює офіціантом у ресторані вишуканого готелю у Франкфурті-на-Майні. Насправді він є втікачем з Варшавського гетто, де на його очах нацисти застрелили кохану. В центрі Німеччини польський єврей вдало видає із себе француза, щоби підступно мститися нацистам у власний спосіб.

В Український прокат картина вийде 29 червня. 

  • «Я і Фелікс» Ірини Цілик – Україна

Фільм засновано на романі письменника та чоловіка режисерки Артема Чеха «Хто ти такий?». Стрічка розповідає про дорослішання Тимофія у буремних 1990-тих. Фелікс, співмешканець його бабусі, колишній контррозвідник і глибоко травмована різними війнами людина, зіграє у житті підлітка особливу роль. 

  • «Сліпа верба, спляча жінка» (Blind willow, Sleeping Woman) П’єра Фельдеса – Франція, Люксембург, Канада, Нідерланди

Анімаційна стрічка заснована на творах відомого японського письменника Харукі Муракамі. Дія фільму відбувається у 2011 році у місті Токіо, яке декілька днів тому постраждало від землетрусу та цунамі. Кіоко раптово покидає свого чоловіка, а він бере тижневу відпустку й відправляється на північ, щоби доставити двом молодим жінкам пакунок, про вміст якого не здогадується. 

Лікарка швидкої допомоги Анни сама виховує доньку Катю та мріє про краще життя для неї. Раптовий збій помірного плину життя змушує Анну постати перед важкою дилемою.

Переможця обиратимуть глядачі шляхом голосування. Найкращий фільм отримає нагороду від фестивалю та грошовий приз у розмірі $1000.

Раніше ми повідомляли, що Одеський кінофестиваль повертається в Україну: він відбудеться у двух містах. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь