Спецпроєкти

Будівлю «Квіти України» виставили на продаж: за неї просять 5 млн доларів


На OLX з’явилося оголошення про продаж будівлі «Квіти України» на вулиці Січових Стрільців у Києві. Її готові продати за п’ять мільйонів доларів.

«Планування та розташування комплексу дозволяє розмістити торгові площі, кафе, бар, ресторан та інші об’єкти сфери послуг», – йдеться в оголошенні.

В оголошенні представлені реальні фотографії будівлі, візуалізація проекту забудови та рендери альтернативного проекту реконструкції.

Номер телефона, зазначений в оголошенні, належить рієлтору Дмитру Галушку. Також оголошення про продаж будівлі є й на інших платформах, зокрема Realtor.ua.

Організація «Зберегти Квіти України», яка захищає цю будівлю, закликала власника реставрувати будівлю відповідно до її пам’яткового статусу та узгодити проєкт з архітектором Миколою Левчуком.

У 2021 році суд заборонив зносити «Квіти України» через авторські права на будинок. Власник будівлі мав узгодити з архітектором Миколою Левчуком проєкт реконструкції. Левчук виступав і виступає проти реконструкції будівлі. Втім, забудовники намагалися відновити будівельні роботи: на місці «Квітів» мали звести офісний центр.

Того ж року кияни зібралися на вулиці Січових Стрільців, 49, щоб захистити модерністську будівлю. Який вигляд тоді мала будівля і що про її захист і можливу реконструкцію казали активісти, читайте в нашому репортажі з місця подій.

Пізніше, у тому ж 2021-му, Квіти спочатку набули статусу об’єкта культурної спадщини, а потім втратили: суд скасував Наказ Мінкульту та Департаменту Охорони Культурної Спадщини про внесення павільйону до реєстру пам’яток. Будівля позбулася й охоронного статусу.

Паралельно забудовники намагалися боротися з активістами, які захищали будівлю. Забудовник ПрАТ «Квіти України» подав до суду на активіста ГО «Зберегти квіти України» позов «про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації». Такі ж позови були подані проти 1+1 Інтернет та Дмитра Гуріна.

Левчук вирішив захищати будівлю в суді, і тоді забудовник почав вимагати в архітектора гроші на судові витрати, розповіли у ГО «Зберегти Квіти України».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь