Спецпроєкти

Забудовник вимагає в архітектора «Квітів України» 300 000 грн на судові витрати: подробиці


Забудовник  вимагає в архітектора «Квітів України» Миколи Левчука 300 000 грн на судові витрати, повідомляють представники спільноти «Зберегти Квіти України».

«Коли пан Левчук тільки озвучив намір захищати будівлю Квітів у суді, з різних боків доносилися натяки, що архітектора “роздягнуть”, якщо він таки наважиться на цей судовий процес, – пояснюють представники ГО «Зберегти Квіти України». – Проте квіткова спільнота була налаштована рішуче і, спираючись на її потужну підтримку, пан Левчук пішов до суду.

Після того, як виграв першу інстанцію, забудовник притримав вимогу про відшкодування судових витрат. Натомість, спробував «домовитися по-хорошому», зателефонувавши доньці архітектора. Він озвучив, що компанія не має намірів відмовлятись від своїх планів і рекомендує домовитись».

Відомо, що рішення про остаточну суму на власний розсуд ухвалюватиме та ж колегія суддів, яка винесла попереднє рішення на користь забудовника.

Представники ГО зазначають, що сторона архітектора домагатиметься зниження суми відшкодування і планує й далі відстоювати свою позицію.

Спільнота «Зберегти Квіти України» зобов’язується зібрати необхідні  кошти. Як тільки суд затвердить суму, буде представники ГО відкриють цільовий збір, аби дати Левчуку можливість продовжити боротьбу.

Засідання призначене на 10 квітня 2023 року.

Передісторія

Нагадуємо, що 11 липня 2021 року кияни зібралися на вулиці Січових Стрільців, 49 у Києві, де знаходиться будинок «Квіти України». Активістів обурило, що забудовник Олексій Пишний бажає знести модерністську будівлю архітектора Миколи Левчука і побудувати на її місці офісний центр. Великий репортаж про це можна почитати за посиланням.

Пізніше будівля набула статусу об’єкта культурної спадщини, а згодом цей статус скасували. Також 15 вересня 2021-го забудовник «Квітів України» подав позов до суду на активіста Грицюка Тараса «про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь