Спецпроєкти

Зеленський відреагував на петицію щодо заборони ввозу книжок з рф та білорусі


Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію, в якій закликали заборонити ввезення та розповсюдження видавничої продукції з рф та білорусі. Відповідь опублікували на офіційному сайті президента України.

Володимир Зеленський заявив, що Міністерство юстиції України рекомендувало ветувати цей закон, оскільки вважається, що деякі положення порушують Конституцію України (стаття 10, частина 3, та стаття 24, частина 2).

МЗС України також висловило думку, що закон не відповідає нормам та стандартам ЄС у сфері прав людини, зокрема свободі думки, захисту прав національних меншин та забороні дискримінації за мовною ознакою. Це може створити складнощі у процесі переговорів про вступ України до ЄС.

Зеленський зазначив, що проєкт закону був переданий для оцінки стороні ЄС. Він також доручив Кабінету Міністрів додатково опрацювати питання з урахуванням думок зацікавлених сторін та позиції ЄС і повідомити про результати.

Закон 2309-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 19 червня 2022 року, передбачає заборону імпорту книжок з рф та білорусі. Він також передбачає, що книжки в Україні будуть видаватися українською мовою або мовами корінних народів, і закриває можливість ввезення видань з антиукраїнським змістом.

Для підтримки законопроєкту запустили флешмоб під хештегом #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.

Про те, як на український книжковий ринок довгий час впливали російські видавці і як це почало змінюватися з 2014 року, розповідаємо в цьому матеріалі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь