Спецпроєкти

Акція «Біжу за мову» змінює формат на онлайн із міркувань безпеки


На забіг із нагоди Дня Незалежності «Біжу за мову» зареєструвалися понад 600 людей, третина з них – діти. Тому організатор акції – Всеукраїнський Рух «Єдині» – із міркувань безпеки змінює формат забігу на онлайн.

«Безпека кожного учасника для нас пріоритет. Події останніх днів, консультації з міською владою та рекомендації від КМДА не залишили сумнівів – мусимо вжити ще більших заходів безпеки, щоб уникнути скупчення. Тож ми змінюємо формат заходу та закликаємо всіх учасників бігти онлайн у своєму місті й районі неподалік від укриття», – йдеться в повідомленні організаторів.

Учасники можуть бігти не лише 24 серпня, а коли їм буде зручно до 1 вересня.

Тих, хто долучився до заходу, закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та дізнатися, скільки часу знадобиться, щоб вчасно дістатися до безпечного місця. А після оголошення тривоги просять не продовжувати бігти та одразу вирушати до укриття.

Стартовий набір – номери учасників, медалі з вказанням кілометражу, листівки та інше – можна отримати в пунктах видачі слотів в укритті з 09:00 до 18:00 з 23 до 26 серпня (локацію повідомлять кожному листом на пошту).

Мета забігу – підтримати земляків, які наразі знаходяться в окупації та не можуть спілкуватися українською під страхом смерті, а також тих, хто на прифронтових територіях боїться осуду, помилок і думає, що вчити українську вже пізно.

Щоб якомога більше людей долучити до переходу на українську мову, «Єдині» закликають активно підтримати акцію: приєднуватись онлайн зі своїми родинами, робити сторіз і світлини та позначати сторінки Руху «Єдині» у дописах із хештегом #біжу_за_мову.

Раніше ми повідомляли, що в Києві оновили мапу укриттів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь