Спецпроєкти

Гостиний двір офіційно визнали пам’яткою архітектури національного значення


Київський окружний адміністративний суд підтвердив статус Гостиного двору як об’єкта архітектурної спадщини національного рівня, повідомляє Мінкульт.

Подробиці

Суд відкинув вимоги ТОВ «Спеціальне науково-реставраційне проектнобудівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» до Кабміну та МКІП.

Суть позову полягала у визнанні незаконним та недійсним рішення Кабміну від 19 травня 2021 року, згідно з яким «Гостиний двір» отримав статус об’єкта культурної спадщини національного рівня та відповідний захист.

В ухвалі було відзначено, що Комплекс споруд Контрактової площі має історичне значення для Києва та є важливою архітектурною визначною точкою, як для столиці, так і для всієї країни.

Суд засвідчив законність перекваліфікації Гостиного двору з місцевого об’єкта національного значення.

Про Гостиний двір

Гостиний двір – масштабний торговельний комплекс на Контрактовій площі на Подолі, який був зведений частково в 1809–1813 роках за проектом архітектора Луїджі Руска.

Пізніше, в 1828–1833 роках, комплекс перебудували за проєктом Андрія Меленського. У період з 1983 по 1990 рік, споруду розібрали та відновили відповідно до раннього проєкту Руска. З 2013 року розпочалася велика реконструкція за проєктом Андрія Миргородського.

Раніше ми повідомляли, що ЮНЕСКО оновила список пошкоджених через війну культурних пам’яток в Україні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь