Спецпроєкти

У центрі Києва продовжують знесення історичної будівлі – подробиці


На вулиці Рейтарській відновили будівельні роботи з демонтажу архітектурної памʼятки, повідомили у памʼяткоохоронній спільноті «Цегла».

Наразі вже знесений третій поверх і роботи продовжуються. Активісти викликали на місце поліцію.

Міністерство культури України вже відреагувало заявою про вимогу зупинити незаконні дії на вулиці Рейтарській у Києві. У МКІП зазначили, що це пряме порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини» та статті 37-2, яке вимагає обов’язкове врахування рекомендацій Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО перед проведенням робіт в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини.

Також МКІП пояснює, що Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалював проведення таких робіт, оскільки забудовник не провів інформування Комітету та не отримав жодних рекомендацій.

Раніше ми розповідали, що садиба на вулиці Рейтарська, 37 є частиною памʼятки археології національного значення «Культурний шар “Міста Ярослава”» за наказом Мінкульту від 31.01.2020 року №412.

Відповідно до українського законодавства, всі пам’ятки археології є державною власністю. Водночас, згідно з відкритих даних Державного кадастру, земельна ділянка на Рейтарській, 37 є складовою пам’ятки археології та знаходиться у приватній власності.

Передісторія: 

Забудовник, компанія НЕСТ, продовжував будівельні роботи попри наявне кримінальне провадження, приписи Департаменту територіального контролю та Департаменту охорони культурної спадщини. Це зазначив заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов.

Будівництво зупинила Нацполіція 8 вересня, однак його знову відновили 12 вересня.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь