Спецпроєкти

Український кінодистриб’ютор UDF подав до суду на медіа. Причина – стаття про придбання прав на фільм через російських посередників


Український дистриб’ютор незалежного фільмового контенту UDF подала до суд на видання «Лівий берег».

У травні  2023 року на сайті «Лівий берег» вийшла публікація, де вказано, що компанія ЮФД придбала ліцензійні права на фільм «Джон Уік 4» через російських посередників. UDF стверджує, що це повністю не відповідає дійсності.

ЮФД збираються судитися з медіа за поширення неправдивої інформації. Розгляд справи було призначено на 7 вересня, та представники сайту на ньому не з’явилися, йдеться у листі від компанії.

В UDF кажуть, що тривалий час російські дистриб’ютори при придбанні прав на світових кіноринках отримували виключні ліцензійні права на стрічки на територію всіх держав  так званого СНД, зокрема для України. Тому довгий час українські дистриб’ютори були вимушені вести з ними переговори, отримувати ліцензії та сплачувати ліцензійні платежі за фільми на користь російських компаній.

«У 2015 ми уклали першу угоду в обхід росії з німецькою компанією Global Screen, у якої ми придбали пакет анімаційних фільмів. Першим, що ми  випустили в прокат,  був Richard the Stork.  Щоб отримати права без російського дистриб’ютора,  ця  угода коштувала для нашої компанії  приблизно на 20% дорожче ринкової  вартості контенту. Зараз у нас десятки угод з великими сейлз-агентами, як Mister Smit Entertainment, WME, StudioCanal,  Pink Parrot Media  та іншими. На жаль, щоб працювати з серйозними гравцями на ринку і отримувати прямі контракти, ми  вимушені платити дорожче реальної вартості контенту. Також ми активно співпрацюємо з   американськими  дистриб’юторами, які мають права на територію  Центральної та Східної Європи.                               

Фільм  “Джон Уік 4”, якраз і був придбаний ЮФД у американського дистриб’ютора Pasatiempo Pictures,Inc./Revolutionary Releasing LLC.

Після виходу публікації наша представниця Тетяна Кирийчук зверталася до автора статті та редакторки з пропозицією зняти матеріал і врегулювати непорозуміння та отримала відмову»,  – коментує засновник компанії Андрій Дяченко.

Судове засідання між ЮДФ та Лівим берегом перенесли на 10.10.2023 р.

Раніше ми повідомляли, що у Держкіно спростували розслідування проєкту «Схеми» про видачу прокатних посвідчень компанії роспродюсера.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь