Спецпроєкти

У Києві відкриється виставка World Press Photo 2023: зокрема представлять світлини Євгена Малолєткі


Виставка World Press Photo 2023 відкриється 8 листопада в Національному музеї Тараса Шевченка. На ній представлять результати щорічного конкурсу World Press Photo, а саме найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік.

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі». Фото Євген зробив під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року. 

Загалом в експозиції представлять роботи 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані, пояснюють засновники виставки.

«Фотографії, що ми обрали, найкращим чином характеризують 2022 рік. Вони слугуватимуть історичними свідченнями для майбутніх поколінь, щоб ті змогли озирнутися назад і, маю надію, винести з них уроки»,говорить про цьогорічні заявки фоторедактор The New York Times, співзасновник Diversify Photo та голова глобального журі конкурсу Брент Льюїс.

Виставка триватиме з 8 листопада до 3 грудня в Національному музеї Тараса Шевченка.
Відкриття – 8 листопада о 18:00. Вхід на відкриття вільний, далі — за вхідним квитком до музею вартістю 100 гривень.

Раніше ми повідомляли, що в Сербії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі». Сербська радикальна партія назвала стрічку антиросійською пропагандою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь