Спецпроєкти

Суд відмовив Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки Львівської політехніки


Галицький районний суд Львова відмовив Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки. 

Подробиці 

У грудні мовознавиця та колишня народна депутатка України Ірина Фаріон подала позов до суду щодо звільнення зі «Львівської політехніки».

За її словами, це було незаконне політично вмотивоване звільнення. 

Представник університету пояснив, що причиною звільнення Фаріон стали її висловлювання стосовно військових ЗСУ у програмі «Рандеву з Яніною Соколовою». Під час інтерв’ю мовознавиця заявила, що «категорично не приймає» те, що деякі військовослужбовці бригади «Азов» та 3 окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою. 

Ситуацію розглянули на засіданні ректорату університету, за результатами якого ухвалили рішення про звільнення.

«Суд вважає, що відповідач правильно визначив, що висловлювання позивача щодо російськомовних військовослужбовців значною частиною суспільства цілком обґрунтовано сприймаються як аморальні», – йдеться у повідомленні.

Суд відмовив задовольнити позовні вимоги Ірини Фаріон. Протягом місяця після проголошення рішення вона ще може подати апеляційну скаргу.

Фаріон відреагувала на рішення суду та повідомила у Telegram-каналі, що готує апеляцію.

Раніше ми повідомляли, що СБУ розпочала кримінальне провадження щодо колишньої народної депутатки, мовознавиці Ірини Фаріон.

За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв’ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь