Спецпроєкти

Костюм Мстислава Чернова для церемонії «Оскар» створив український бренд Indposhiv


На церемонії нагородження премії «Оскар» режисер стрічки «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов був одягнений у костюм українського бренду Indposhiv.

Особливістю чорного піджака є синя підкладка з жовтим написом «свобода».

«Для Мстислава ми пошили класичний чорний костюм за індивідуальними мірками. Його важливий елемент – підкладка зі словом “СВОБОДА”», – йдеться у дописі бренду.

Про фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі»

Воєнні журналісти Євген Малолєтка та Мстислав Чернов прибули до Маріуполя вранці 24 лютого 2022-го – і в березні залишалися останніми представниками преси в місті, до якого вже увійшла російська армія. Завдяки ним світ отримав докази злочинів рф: фото та відео з розбомбленого пологового будинку, з лікарень та місць масових поховань.

15 березня Малолєтка і Чернов, яких вже розшукували росіяни, покинули місто гуманітарним коридором. Журналісти змогли вивезти відзняті фото- та відеоматеріали. Згодом виникла ідея створення повноцінної стрічки – так з’явився документальний фільм «20 днів у Маріуполі», який зняв і спродюсував Мстислав Чернов.

Світова прем’єра фільму відбулася 20 січня на Sundance – головному фестивалі незалежного кіно у світі. Фільм номінували в категорії World Cinema Documentary Competition. Стрічка Чернова отримала приз глядацьких симпатій.

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як найкраща документальна стрічка. Це перша статуетка для України, а також перший фільм, знятий на передовій, який отримав таку нагороду.

Під час нагородження режисер стрічки, воєнний журналіст Мстислав Чернов виголосив таку промову:

«Це перший “Оскар” в історії України. Це честь для мене. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: я хотів би ніколи не зробити цього фільму.

Я хотів би могти обміняти це [цю нагороду] на те, щоб росія ніколи не атакувала Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я хотів би віддати все це визнання, щоб росія ніколи не вбивала десятки тисяч моїх співгромадян-українців. Я хотів би, щоб вони звільнили всіх полонених, всіх солдатів, які захищають нашу землю, всіх цивільних, які зараз перебувають в їхніх тюрмах.

Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Проте всі ми разом — ви, і деякі з найталановитіших людей світу з-поміж вас, — ми можемо зробити так, щоби виправити історію, щоб правда перемогла. І щоб загиблих людей у Маріуполі, щоб тих, хто віддав свої життя, ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, а спогади формують історію.

Тому дякую вам усім! Дякую Україні! Слава Україні!»

Інтервʼю з Мстиславом Черновим – про важливість фіксування воєнних злочинів та страх смерті – можна почитати за посиланням.

Фото з обкладинки: інстаграм Мстислава Чернова

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь