Спецпроєкти

У профтехах учнів навчатимуть керувати цивільними дронами


1

У 2024 році навчитися керувати цивільними дронами можна буде в семи профтехах країни, йдеться у пресрелізі Міністерства освіти та науки України.

Заклади освіти у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програму для такого навчання.

«Трансформація системи освіти передбачає розвиток інновацій та технологій. Зокрема, впровадження у профтехах програм, які підготують українців до викликів сьогодення та професій майбутнього. Наразі потреба у фахівцях, які вміють керувати цивільними дронами, зростає. Адже потенціал використання безпілотників дуже великий — від агросфери до розмінування. Тож продовжуємо створювати умови для швидкого й ефективного навчання», — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У 2022 році МОН спільно з представництвом ЄС розпочали роботу над розробленням навчальних програм з керування дронами. Пілот запустили в двох профтехах на Львівщині та Дніпропетровщині. За рік вдалося створити навчальні програми з первинної професійної підготовки, курсової підготовки та гурткової роботи. 

Поки опанувати навички керування дронами можна тільки на додатковому курсі. Та у 2024 році МОН планує створити освітній стандарт і запровадити ліцензування в профтехах. Молодь і дорослі зможуть отримати документ про освіту державного зразка за фахом «Оператор цивільних дронів».

Вже понад 200 профтехів подали заявки на участь у проєкті з трансформації проєкту «#100 майстерень» для оновлення майстерень закладів професійної освіти.

Раніше ми повідомляли, що українців закликають збирати FPV-дрони вдома – як долучитися до проєкту «Народний дрон».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь