Спецпроєкти

У КМДА не згодні з рішенням Мінкульту щодо колишньої Арки дружби народів – подробиці


17 квітня Міністерство культури та інформаційної політики наказом визнало колишню Арку дружби народів таким монументом, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Це означає, що монумент можуть демонтувати.

Водночас директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова зазначила, що знесення арки може бути небезпечним, тому департамент не погоджується з таким рішенням.

За її словами, Арка символізує толерантність українського народу, водночас розташована поруч з Європейською площею, тому у цьому питанні мають бути європейські цінності. 

Соловйова додала, що демонтаж може бути небезпечним, адже частини цієї пам’ятки утворюють підпірну стіну, щоб там не було зсуву. 

На думку директорки, варто провести публічні обговорення, оскільки переосмислення ідеї та долю пам’ятки мають визначати кияни.

Також Соловйова поділилася, що за чутками на місці арки хочуть влаштувати меморіал загиблим героям, але поки що відповідної документації для цього немає.

Раніше ми повідомляли, що Київрада ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів. Тепер це – Арка Свободи українського народу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь