Книжкові новинки для весняних змін
У березні мені настільки щастило з прочитаними книгами, що на своїй сторінці у Facebook публікувала пости про цікаві новинки ледь не через день. Розповім про книжкові новинки, які круто підходять для весіннього читання – пори року, коли хочеться змінюватися, отримувати новий досвід, нарешті спробувати давно заплановане.
«Дело в теле. Взрослым девочкам посвящается», Ксения Литвинова, «Агентство мотивационных книг IPIO», 2021
Видання про здорове харчування й фізичні вправи не дуже приживаються в моїй бібліотеці – не зовсім моя тема, на жаль. Проте цю новинку прочитала залюбки й навіть замислилася над перегляданням деяких звичок.
Авторка – Ксенія Литвинова, яка останні 25 років займається питаннями фітнесу, дієтології та здорового харчування. Її професійні поради оцінили відомі особистості, серед яких Маша Єфросініна, Тіна Кароль, Олександр Педан, Валентина Хамайко. Також Литвинова ділилася досвідом як експертка в різних ТБ-програмах.
Свою книгу авторка написала для красунь 35+, враховуючи вікові зміни після 30, 40 і 50 років. У виданні поради з фізичних навантажень відповідно до віку й типу фігури, варіанти для тих, кому некомфортно займатись у спортзалі, а підтримувати фігуру в належному вигляді хочеться.
QR-коди на різні спортивні комплекси від Ксенії Литвинової – дуже зручна штука! Є меню та список навантажень для десятиденного домашнього фітнес-туру, чимало інформації про харчування й поради професійного дієтолога.
Добре, що в «Дело в теле» Литвинова внесла розділ про жіноче здоров’я, для написання якого залучила акушера-гінеколога. Тут список аналізів і обстежень для проходження після 30, 40 і 50 років, поради щодо поліпшення жіночого здоров’я. Також у книзі є відповіді на найпопулярніші питання до гінекологів, пов’язані зі схудненням.
Розповіла авторка й про пластичну хірургію, звернувшись по поради до лікаря-хірурга. Якщо ви, як і я, до цієї галузі ставитеся прохолодно, усе одно прочитайте. Принаймні здивуєтеся, до чого дійшов прогрес в омолоджувальних процедурах.
Навіщо читати? Щоб нарешті присвятити час зовнішньому вигляду, здоров’ю й харчуванню. До того ж без витрачання на це багато грошей і не занадто заморочуючись із меню й вправами.
«50 уроків англійської. Говоримо без помилок. Ок?», Сергій Святенко, #книголав, 2021
Скільки себе пам’ятаю, стільки планую вивчити англійську. Але пів року тому мене остаточно дістало, що дивлюсь на англомовний фільм «як баран на нові ворота». Тож вирішила розпочати займатись із репетиторкою Анастасією – святою дівчиною з неймовірно міцними нервами.
Книгу популяризатора рідкісних мов, перекладача з англійської та нідерландської Сергія Святенка читала кілька розділів перед сном, щоб інформація краще засвоювалася (хочеться в це вірити). Автор зібрав найбільш поширені помилки й у цікавій формі з прикладами з фільмів, пісень, інтерв’ю знаменитостей втовкмачував правильний варіант фрази, артикля, розбирався з підступністю найпопулярніших слів, особливостями вживання Past Simple та Present Perfect тощо. Читалося легко й цікаво. До видання я точно буду час від часу повертатися, бо традиційно в одне вухо влітає, а з іншого вилітає.
Комплектом до книги йдуть тематичні наліпки, одну з яких можна наліпити на лоба перед сном. Раптом встанеш вранці й з’ясуєш, що цей вислів вже вивчив – треба спробувати.
Навіщо читати? Тим, хто «спікає» добре, – перевірити себе. Тим, хто все розуміє, але сказати не завжди може, – щоб не робити найпоширеніші помилки, коли нарешті наважишся «заспікати». Тим, хто тільки планує сісти за вивчення мови, – для натхнення.
«Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху», Мей Маск, «Vivat», 2021
Авторка цієї новинки – дієтологиня, модель і мама засновника SpaceX, генерального директора Tesla Inc. Ілона Маска.
Я не фанатка підкорювача Марсу, більше надихаюся прикладом геніального земляка Сергія Корольова. І, якщо чесно, спочатку мені здалось, що і Мей цікава тільки в комплекті з неймовірно популярним сином. Радію, що помилилася. Мей Маск дуже крута!
Їй сімдесят два роки, але вона й далі літає країнами світу з натхненними лекціями, уже пів століття не перестає працювати моделлю й тільки недавно перестала більшу частину робочого часу присвячувати дієтології. У цій красивій жінці стільки життя й позитиву, що чимало тридцятирічних можуть позаздрити!
Мей вдалося написати щиру, зрозумілу багатьом жінкам книгу – про безгрошів’я, виховання трьох дітей, які народилися рік за роком, утечу від чоловіка-тирана, життя з нуля у трьох країнах і дев’яти містах. А головне – про те, що в будь-якому віці життя прекрасне – навіть коли тобі за сімдесят! «Життя може готувати для нас безліч несподіванок. Якщо ви почнете з першого кроку, а потім подбаєте про наступний, то неодмінно рухатиметесь уперед».
Навіщо читати? Для натхнення й сміливости нарешті зробити перший крок до того, про що давно мрієш. Для розуміння, що жінка – красуня в будь-якому віці, просто з віком її краса змінюється.
«Острів’янка», Ірина Агапєєва, «Брайт Букс», 2021
Ірину Агапєєву відкрила для себе кілька років тому, прочитавши її автобіографічний роман «Троянди за колючкою. Сповідь про жіночу тюрму». У ньому вона описала свій досвід перебування в СІЗО за самозахист. Видання потрапило до фіналу конкурсу «Книга року ВВС». Торік читала «Жіноче щастя», у якому авторка пише й про домашнє насилля, деструктивні стосунки, бажання помсти. А в березні за декілька вечорів прочитала новинку «Острів’янка» – вчасно потрапила до мене ця книга.
Коли матір головної героїні Кіри помирала від раку, вона взяла з доньки обіцянку. Дівчина мала жити на повну, не відкладаючи мрій на завтра. Одна з таких – навколосвітня подорож.
Коли Кіра продала будинок й частину грошей вирішила витратити на здійснення заповітного бажання, багато хто подумав, що вона з глузду з’їхала. Та вона не зважала й уперше вирушила за кордон. Щоправда, усе пішло не так. Скоро дівчина опиниться на безлюдному острові й навчиться виживати.
До речі, щоб передати, як вижити в дикій природі, Ірина Агапєєва «підсіла» на телевізійну програму Ultimate Survival на телеканалі Discovery з телеведучим Беаром Ґріллсом. Тому описи життя острів’янки такі природні.
Навіщо читати? Щоб не відкладати життя на завтра й нагадати собі, що «цілий світ – в’язниця, якщо ти обмежений у можливості ухвалювати рішення».
«Homo Mutabilis. Как наука о мозге помогла мне преодолеть стереотипы, поверить в себя и круто изменить жизнь», Настя Травкина, «Альпіна Паблішер Україна», 2021
Якщо ви дивитеся на деяких неймовірно успішних одноліток і відчуваєте себе стоптаним чоботом, читайте цю книгу.
Науковій журналістці, яка пише про мозок і психологію, вдалося створити класне видання, яке розвінчує силу-силенну стереотипів, заспокоює й надихає читача.
Настя розповідає, як допомогти мозкові запам’ятовувати важливу інформацію й кайфувати від процесу навчання. Використовуючи наукові докази, вщент розбиває відмазки «це не для мене» й «мені вже пізно опановувати новий фах/вивчати мову/стрибати з парашутом тощо». Переконує в руйнівній силі стресу, багатозадачності й фіксованого мислення. Пояснює, чому так легко підсісти на гачок залежности, як бідність впливає на нашу самоідентифікацію, як мозок допомагає пережити наслідки важкого дитинства й домашнього насилля.
Інколи книгу важкувато читати (у мене з природничими науками зі школи все не дуже добре), але авторка ще в передмові попереджає: результати наукових досліджень й складна інформація будуть чергуватись з історіями з власного досвіду чи відомих особистостей. Класний бонус – у кінці кожного розділу є список літератури, який дає змогу дізнатися більше з теми.
Навіщо читати? Щоб краще зрозуміти самих себе, дізнатися більше про мозок і взагалі порозумнішати.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.