Cпецпроєкти

Олександр «s1mple» Костилєв – народжений перемагати

Якщо в любителя кіберспорту, який цікавиться дисципліною CS:GO, запитати «хто є найкращим гравцем в КС з України», то напевне вам назвуть Олександра «s1mple» Костилєва. Багато хто вважає його найкращим гравцем у світі, а дехто, мабуть, із заздрости, каже, що він «зовсім не вміє грати в CS». Але те, що він є знаковою та однією з найвідоміших фігур у світовому кіберспорті, не буде заперечувати ніхто.

Народився Олександр Олегович 2 жовтня 1997 року в місті Київ. Захоплюватися комп’ютерними іграми почав змалечку. Як розповідала мама Саші, «він був активним хлопчиком і боровся зі старшим братом за комп’ютер». Саме старший брат Олексій ознайомив чотирирічного Костилєва з грою Counter-Strike (тоді це була версія 1.6), яка викликала чималий інтерес у хлопця. У школі вчився добре, тому батьки не були проти захоплення відеоіграми.

Коли Саші було 15, у 2012 році компанія Valve випустила гру Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), у яку s1mple почав активно грати, а вже наступного року дебютував за першу напівпрофесійну команду LAN DODGERS. Далі молодий талант виступав за деякі інші не дуже імениті колективи: Courage Gaming, Hashtag, Amazing Gaming. Хоча з ними Олександр не зміг досягти успіхів, він зумів продемонструвати свою майстерність, а згодом ним зацікавилася по-справжньому професіональна команда.

У вересні 2014 року починається справжня кар’єра гравця про-рівня – Костилєв підписав контракт із командою HellRaisers. Приблизно за пів року s1mple розпрощався з HR і перейшов у команду dAT Team, а ще за місяць став гравцем FlipSid3 Tactics. За деякий час через внутрішні конфлікти він залишив команду й оголосив про паузу в кар’єрі. Але вона тривала недовго, і незабаром Саша долучився до колективу Evolution, за який грав близько місяця.

Далі він виступає за команду Worst Players, грає за маловідомі «мікси», періодично допомагає командам HR і FlipSid3 у ролі гравця заміни, а в січні 2016-го починається нова сторінка історії гравця – s1mple перебирається за океан і підписує контракт із північноамериканським колективом Team Liquid.

У складі «рідких» Олександр зумів «наробити справ»: багато в чому завдяки йому команда зуміла стати однією з найкращих у світі, а s1mple став головною зіркою команди. До того ж у складі Liquid Саші вдалося створити легендарний момент, який згодом було увічнено у вигляді графіті: у межах турніру ESL One Cologne 2016 у матчі проти команди fnatic у ситуації 1 проти 2, коли здавалося, що раунд уже програно, він зумів переграти супротивників зі снайперської гвинтівки, не використовуючи оптичного прицілу.

Але Олександр не зміг довго терпіти розставання з рідними та близькими, тому вирішив повернутися до України. Як згадувала мати Саші: «Я рада, що він повернувся додому, він настільки домашній… Він просто не знав, що не зможе».

До речі, за словами брата Олексія, саме завдяки впливу сім’ї сформувався характер Саші: його тато – колишній військовий – завжди казав йому: «Ти індивідуальний, ти – це не все, ти повинен стати кращим». І він, всотуючи в себе всю корисну інформацію, як губка, не зупинявся на досягнутому й щодня вдосконалювався.

У травні 2016 року він відроджує колектив Worst Players і виступає за Liquid у ролі гравця заміни, а вже в серпні підписує контракт з українським кіберспортивним клубом Natus Vincere і виступає за Народжених Перемагати до сьогодні. З моменту, як Саша приєднався до NAVI, уже минуло багато часу, змінився склад гравців, але s1mple і далі є невіддільною частиною команди та її головною зіркою.

Усі експерти, які стежили за грою Олександра, з початку його кар’єри охарактеризовували його як «вундеркінда, неймовірно талановитого гравця, якому ще є куди рости». Але через юнацький максималізм у нього був складний, проте чемпіонський характер – він хотів вигравати в кожному поєдинку, тому в разі невдач не тримав усього в собі й казав прямо тіммейтам «усе, що думає». Через це він отримав славу «токсичного гравця», тому коли s1mple покидав деякі команди, його вже колишні напарники «видихали з полегшенням». Але це відразу позначалося на грі команди – вона втрачала головну «вогневу міць» і поступово перетворювалася із сильної на середню.

З плином часу, подорослішавши, Саша змінився на краще та став стійкішим – він навчився контролювати свої емоції, хоча подеколи міг «пригоріти» на тіммейтів. Навіть у складі Народжених Перемагати він змінився не відразу – і тепер, дивлячись на Сашу, навряд скажеш, що він був порушником дисципліни.

Але через колишню «погану славу» й досі багато хто хибно, на мою думку, вважає його «агресивним і неврівноваженим “токсиком”, який ставить себе понад команду». Та в кожному інтерв’ю Олександр виділяє не себе, а саме команду – як каже він: «Без команди я ніхто». Він навіть був готовий обміняти всі свої індивідуальні нагороди на чемпіонство для команди, бо, за його ж словами, «кожний у команді заслуговує на нагороду, а найкраща нагорода для кожного в команді – чемпіонський титул».

До речі, чемпіонських звань та індивідуальних нагород у молодої зірки вдосталь – більш як 10 перемог у змаганнях різної важливости, з десяток срібних медалей, 12 нагород найкращого гравця турніру та безліч побитих і встановлених рекордів. І це тільки початок.

Ставитися до постаті Олександра можна по-різному, це особиста справа кожного, але те, що він «людина з великим серцем», є незаперечним фактом – для нього гроші не головне. Костилєв не раз робив різні пожертвування, про які, на жаль, згадують не часто. Наприклад, 2018 року він пожертвував усі призові з FPL руху Movember, який підтримує дослідження онкологічних захворювань, та організації Gamers Outreach, що допомагає хворим дітям. Сашко також допомагає мені та підтримує в нелегкій боротьбі зі СМА. І я не поодинокий випадок.

Олександр підтримує людей, але про це мало хто знає. Тому навіть запеклі хейтери, як мені здається, просто повинні виявляти щонайменше повагу до Саші як до людини.

Беззаперечно, Олександр «s1mple» Костилєв – «скромна зірка світового рівня», яка є справжнім професіоналом і людиною з великої літери. Це той випадок, коли йдеться не тільки про любов до гри та неймовірний талант, а й велику працьовитість і щоденне зростання. Він є прикладом для наслідування не тільки для кіберспортсменів-початківців з України, а й для юнаків з усього світу. Яке ставлення буде чи є у вас до Саші – вирішувати тільки вам. Але, як мені здається, ми повинні пишатися, що саме наш земляк є тим, ким він є, і підтримувати його та команду завжди, а не лише під час злетів і перемог. Це буде добре не тільки для Саші, а й і для всього українського кіберспорту загалом.

Сашо, ти – Людина великої емпатії, і я точно знаю, ти народжений для того, щоб перемогти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Михайло Федоров
Міністр цифрової трансформації
Анастасія Федорова
засновниця бренду COVER
Сергій Дербак
пластичний хірург
Ми в Телеграмі
підписуйтесь