83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Лєра Татарчук
  4. Робота в благодійності під час криз. Досвід фонду «Твоя опора»

Робота в благодійності під час криз. Досвід фонду «Твоя опора»

Колонка Добрі справи

SHARE TWEET POCKET

Лєра Татарчук

засновниця благодійного фонду «Твоя опора»,

сертифікована тренерка зі скандинавської ходьби

Уже понад 8 років благодійний фонд «Твоя опора» працює в Україні – допомагає дітям з вродженими вадами серця, підтримує лікарні та дитячі будинки. Двічі моїй команді довелося адаптовуватися до кризових умов: уперше це сталося під час пандемії COVID-19, вдруге – після початку повномасштабної війни.

Як засновниця я вже виробила стратегію, як діяти в таких ситуаціях та максимально ефективно організовувати роботу, аби продовжувати допомагати тим, хто цього потребує.

Найважливіше – швидка реакція

Кризові умови не дають часу. Тому потрібно швидко адаптовуватися й миттєво ухвалювати рішення. Узагалі я людина з таким характером, що в кризовій чи екстреній ситуації мобілізуюсь і збираю всі сили, щоб її розвʼязати. Думаю, це важлива якість для лідера. Лідер не може дозволити собі довго думати, збиратися з силами.

Емоції варто відкласти на потім. Пандемія та війна це довели – ми майже за добу перелаштували роботу фонду.

У 2020 році, коли розпочалася світова пандемія, ми не могли стояти осторонь. Раніше основним напрямком нашої роботи була допомога дітям, але тоді ми вирішили підтримати медичні заклади та створили проєкт «COVID-19: об’єднатися, аби вижити». Він став унікальним для України кейсом – вдалося зібрати 72,5 млн грн на допомогу лікарням у межах партнерства з бізнесом. За цей проєкт фонд «Твоя опора» отримав нагороду в номінації «Фандрейзингова кампанія року – 2021» на «Х Форумі розвитку громадянського суспільства України», який щороку організовує ІСАР Єднання.

Нова криза розпочалася 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення. Окрім того, що був страх за рідних, близьких та кожного члена команди, ще й не було зрозуміло, як діяти в такій ситуації. Проте ми зібралися й вирішили: маємо боротися на своєму фронті, тобто допомагати.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Благодійний фонд “Твоя опора” (@tvoyaopora)

Ми розуміли, що йде кровопролитна війна. Постраждалих сотні, і з кожним днем, на жаль, стає все більше, а запас медикаментів у лікарів вичерпується. Тому акумулювали всі зусилля і розпочали проєкт «Help ukraine! Stop war», у межах якого допомагаємо постраждалим від війни українцям.

Коли на Київщину наступала російська армія, ми не могли доставити в лікарні медикаменти. Відправляти туди волонтерів чи їхати самим було надзвичайно небезпечно. Тому сказали медикам: беріть усе необхідне в аптеках при лікарнях, а ми все оплатимо. Зараз під нашою опікою понад 100 медичних закладів у всіх регіонах країни, і ми підтримуємо їх на постійній основі.

Також у березні ми разом з партнерами відкрили у Львові Прихисток «Все буде добре» для українців, які виїхали в нікуди. Буквально днями до нас евакуювалися нікопольці. Від їхніх історій волосся стає дибки. Дехто втратив дітей, а сам вижив. Хтось уже не має рідного дому, бо його зруйнували ракети. Усе втрачене ми їм ніяк не повернемо, але подбаємо про них та не залишимо наодинці з бідою.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Благодійний фонд “Твоя опора” (@tvoyaopora)

Прихисток працює завдяки благодійним пожертвам небайдужих людей. Завдяки цьому вдається робити все можливо, аби українцям, які вимушено покинули власні домівки, було там максимально комфортно.

У такий період не час сидіти склавши руки. Тому вся команда працює максимально активно, за що я їм надзвичайно вдячна.

Кожна криза має свої особливості

Криза підсилює тренди. Якщо говорити, наприклад, про сферу благодійності, то в Україні й так останніми роками досить активно розвивалася культура добрих справ. А війна підсилила цей тренд. Зараз практично кожна людина в Україні волонтерить або підтримує якусь благодійну організацію.

Якщо ви працюєте з міжнародними партнерами, то варто памʼятати: вони не відчувають цю війну так, як ми. В Україні зараз усе відбувається реактивно. І на цьому фоні партнери діють у набагато повільнішому режимі, адже живуть у тій країні, де немає війни. І потрібно ставитися до цього з розумінням, але коректно нагадувати про потреби українців під час війни та необхідність їхньої підтримки вже сьогодні.

Аукціони благодійності: досвід України та світу
Коучинг як спосіб подолати постковід у команді
Скандинавська ходьба в цифрах: інструкція для новачка

Не забувайте підтримувати команду

У благодійному фонді «Твоя опора» – 7 співробітників. Команда працює разом багато років, і ми всі вже – наче одна родина. Це дає нам величезний ліміт довіри одне до одного, забезпечує величезну енергію та високий рівень об’єднання, завдяки яким ми втілюємо всі проєкти. Стараємося завжди підтримувати одне одного, аби працювати як один механізм. Не можна, щоб хтось один випав з процесів, адже тоді зруйнується вся система.

Крім того, стараємося дотримуватися порад членкині наглядової ради нашого фонду – членкині Міжнародної Асоціації Фасилітаторів Діни Волинець. Вона радить давати завдання підлеглим, виходячи з того, що вони вміють та люблять робити, аби підвищити вмотивованість команди.

Крім того, важливо орієнтуватися на результат роботи, а не кількість відпрацьованих годин. Адже робочий день уже не може бути стабільним через повітряні тривоги та відключення світла.

Як підготуватися до кризи?

До кризи неможливо стовідсотково ефективно підготуватися. Проте важливо розуміти, яка ситуація у вашій країні та світі. Якщо йдеться, наприклад, про війну, то ми враховували прогнози можливого повномасштабного вторгнення. Не вірили до кінця, якщо чесно. Проте все одно проговорили з командою, хто де буде, якщо розпочнеться активна фаза війни, хто куди поїде, де ми будемо одне одного шукати тощо.

Ризики потрібно прораховувати завжди. Ми так робимо, наприклад, з кожним новим проєктом. Але прораховування можливих ризиків можна й варто застосувати також у житті загалом. Та важливо розуміти, що неможливо передбачити абсолютно все. Тому потрібно просто бути сильним духом та з холодною головою оперативно ухвалювати рішення.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ольга Семенова
юристка, адвокатка
Ігор Сироватко
керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Секс
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся за телефоном +38 063 292 5877 (+ Telegram) або пишіть на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням. Наші спецпроєкти можна переглянути тут.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин