Про симбіоз людини з модою
Фешн. Стиль. Гардероб. Звучить якось несерйозно й незначно? Тягне на дівчачі забави? Якщо ви так вважаєте, то точно не замислювалися про моду за межами очікування вільної примірочної в ZARA.
Усе вищеперераховане не про красиво виглядати та любов до шопінгу (ну, принаймні, не тільки про це). Мода – певне відображення нас, нашого внутрішнього світу, специфіки характеру та соціальних факторів. Модна індустрія безпосередньо пов’язана з історією та політикою, вона може викликати соціальні зміни та формувати окремі витоки культури.
Що цікаво, у світі психології виник повноцінний напрямок – фешн-психологія, що вивчає стосунки з одягом і те, як ми їх розуміємо.
Психологи стверджують, що одяг відображає буквально все: любов і повагу до себе, ставлення до оточення, бажання привернути увагу партнера тощо.
Цікаво, що на їхню думку, людина, одягнена абсолютно не відповідно до свого віку, статусу й професії, має певні психологічні проблеми та серйозні комплекси.
Як уникнути цього?
Справедливості заради, слід зазначити, що зараз в безплатному доступі настільки багато матеріалів, туторіалів, блогів та іншого цікавого, що зовсім не обов’язково вчитися на стиліста заради того, щоб мати гарний вигляд.
Але для початку давайте розберемося, що ж таке «добре» та який вигляд потрібно мати.
Моє улюблене місто Нью-Йорк завжди вселяє в мене шалене відчуття естетичного захоплення, і не тільки завдяки неймовірним видам «великого яблука», а й завдяки людям, їхній свободі вираження поглядів, бажанні експериментувати та тій легкості, з якою це все сприймають.
Ідеш – з одного боку на ланч поспішає максимальний денді в ідеально пошитому брючному костюмі та білій сорочці, йому назустріч виляє літня модниця в неймовірному головному уборі, попіл її сигарети летить на молодого хлопця, одягненого в щось кричущо дивне, що важко розглянути через яскраві комбінації кольорів, а ось його співрозмовниця стоїть майже топлес. І знаєте в чому кайф? Усім все одно.
Найбільше я люблю цю картинку за те, що ніхто нікого не оцінює й не засуджує. Кожен сам вибирає, як йому виглядати та що для нього є комфортним.
Це я до чого взагалі?
Не існує золотих правил ідеального зовнішнього вигляду, а якщо якісь і намагалися вкоренитися, то XXI століття їх зовсім зруйнувало. Кожна людина, як би банально це не звучало, унікальна у всьому – починаючи від параметрів, віку, кольоротипу й аж до сімейного статусу, хобі, професії, характеру, життєвих обставин, що допомагають їй бути тою, ким вона є.
Саме це все формує ДНК персонального стилю, той гардероб зі своїми розпізнавальними фішками, який підходить саме вам. Власне – ваш стиль візуального самовираження.
А ось тут можна зупинитися докладніше.
Я вважаю, що найважливіше – у гонитві за еталонами не втратити себе. Але можна створити власний стиль, який вас визначатиме. У цьому може допомогти декілька простих хитрощів.
Менше = більше. Почнімо з руху в бік розумного гардеробу – найчастіше люди, які стикаються вранці з проблемою «нічого одягнути» мають занадто багато різноманітних позицій у гардеробі, куплених емоційно, але абсолютно не поєднуваних. Тому щоразу, коли ви натрапляєте на рекламу, скролячи стрічку інстаграму, або проходите повз нову вітрину, подумайте про те, з чим цю річ ви будете поєднувати, куди носити та чи варто це робити. Круте правило – менше речей, більше поєднань!
Мінімалізм на чолі. Модні тенденції ведуть світ до естетики комфорту, природності та вільних силуетів. Насправді саме правильно обіграний мінімалізм із грамотно розставленими акцентами допоможе вам мати дуже стильний вигляд. Щоб образ не був нудний, доповніть його цікавими яскравими елементами, від яких ви не хотіли б відмовлятися.
Головний антитренд 2021 – бути з голови до ніг одягненим у тренди
Якщо ви модник і не можете жити без трендів, то, звичайно ж, ніхто не забороняє їх адаптувати під ваш гардероб. Існує золоте правило 30 на 70 (і ні, це не помилка в законі Парето). Так ось, працює воно лише – 30% супер актуальних модних трендових речей, які вам до душі та 70% мінімалістичний базових, якими їх можна розбавляти в образах.
Специфіка параметрів
Я не стану розповідати вам про типажі фігур, так що видихайте! Але питання в тому, що які б не були модні укорочені топи, рукави-буфи або розкльошені штани, сидять вони добре абсолютно не на всіх. І якщо ви відчуваєте себе некомфортно, то просто пройдіть повз без докорів сумління. Безперечно, є ті позиції, у яких ваші форми матимуть приголомшливий вигляд.
Максимально прекрасні ви тоді, коли впевнені в собі, тому не ламайтеся!
Сила віку. Як би смішно це не звучало, але бабусі, що не дозволяють своїм онукам називати себе бабусями, на їхніх сестер все одно не схожі. Так і з гардеробом. Щиро вважаю, що доглянуті жінки, які сформували свій дорослий персональний стиль, із віком мають тільки кращий вигляд. Неможливо не провести банальну паралель із витриманим дорогим вином, ну вибачте))
Душа вимагає танців – танцюй!
Не боятися експериментувати – якщо ви своєю натурою креативна людина і вам хочеться виходити за межі шаблонів, створювати небанальні поєднання – вперед. Саме завдяки таким поривам свого часу народився стиль спорт-шик і смарт кежуал.
Доречність
Те, чим дуже часто нехтують, а дарма. Вечірню сукню з недоупакованим декольте розумніше приберегти для відповідного побачення, а не для походу до туристичних пам’яток по бруківці, а рясна кількість дорогих аксесуарів навряд чи доречна, коли ви плаваєте з дитиною в басейні під час літньої відпустки. Ну принцип ви зрозуміли))
І головне, найкрасивіша людина – та, у якої блищать очі, людина наповнена й щаслива.
Часом нагота буває прекрасною, а навіть повністю покрите тіло примудряється висловлювати вульгарність і пошлість. Справа далеко не в самому одязі. Досліджуйте себе, пізнавайте моду та знаходьте з нею унікальний симбіоз!
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.