Cпецпроєкти

Знайомтесь – кіберспортсмени, які прославляють Україну в світі

Українська земля багата на таланти. У нас є багато юнаків та дівчат, котрі відомі в усьому світі. Тому не дивно, що і у віртуальних змаганнях українські кіберспортсмени досягли та продовжують досягати чималих успіхів.

Сьогодні я розповім про головні здобутки наших земляків та назву імена тих, хто зумів прославити Україну в межах кіберспортивних змагань.

Наші переможці

Коли ми згадуємо про головні досягнення наших кіберспортсменів, то першочергово треба розповідати про дві гри, які вважаються одними із «головних» кібердисциплін – DotA та CS.

Почнемо з «доти».

У вже далекому 2011 році команда «Natus Vincere», у складі якої з п’яти гравців було троє українців, виграла турнір з найбільшим на той момент в історії призовим фондом «The International 2011». Тоді Данило «Dendi» Ішутін, Іван «Artstyle» Антонов та Олександр «XBOCT» Дашкевич вибороли 1 мільйон доларів та звання найкращих у світі гравців у DotA 2.

 Досягнення команди на цьому не завершились – хлопці здобували золото на Electronic Sports World Cup 2011 та Electronic Sports World Cup 2012, на чемпіонатах серії «StarLadder StarSeries» та на багатьох інших невеликих турнірах. Також не варто забувати і про срібло на The International 2012 та The International 2013 – фінал турніру у 2013 році став взагалі одним із найкращих в історії гри.

Та не тільки у складі NAVI грали і грають найкращі гравці у доту – багато хто виступає за інші команди. Наприклад, Роман «Resolut1on» Фомінок, котрий зараз виступає за HellRaisers чи Володимир «No[o]ne» Міненко, котрий зараз грає за AS Monaco Gambit. Ці хлопці також відомі на увесь світ, бо у різні періоди часу демонстрували феноменальну гру.

Плавно перейдемо до дисципліни «Counter-Strike», з якої бере свій початок кіберспортивний клуб «Natus Vincere». Легендарна команда, до складу якої входили Сергій «starix» Іщук, Арсеній «ceh9» Триноженко, Іоанн «Edward» Сухарєв, Єгор «markeloff» Маркелов та Данило «Zeus» Тесленко, виборола «золоті медалі»  на найпрестижніших на той момент турнірах Intel Extreme Masters IV та Intel Extreme Masters Season V, Electronic Sports World Cup 2010, World Cyber Games 2010, та багатьох інших. Тоді у рамках гри «Counter-Strike 1.6» хлопці ставали чемпіонами та призерами на багатьох змаганнях, доки розробних гри компанія Valve не випустила у 2012 році нову гру – «Counter-Strike: Global Offensive» (зараз усі знають гру як «CS:GO»). Команда не одразу, але все ж перейшла до нової для себе дисципліни та почала «по-новому відкривати для себе гру».

Зміна версії гри видалася важкою – хлопці не одразу почали перемагати. Роблячи заміни у складі та відточуючи свою майстерність, команда знову стала однією з найкращих у світі. На даний момент легендарні гравці вже завершили кар’єру гравців, але команда NAVI продовжує бути однією з найкращих, і її головною зіркою світового рівня є українець Олександр «s1mple» Костилєв (про нього я розкажу вам у наступному матеріалі).

Та не одними «дотою та КС» відомі українські кіберспортсмени – у інших дисциплінах також багато чемпіонів з нашої держави. Наприклад Олександр «Kolento» Малиш у дисципліні Hearthstone, Михайло «Kirrrra» Гармаш у дисципліні League of Legends, Евген «Yozhyk» Мостовик у дисципліні FIFA, та багато інших – усіх просто неможливо перерахувати.

Все це означає тільки одне – українські кіберспортсмени одні з найкращих у світі. Україна не просто так вважається однією з провідних держав у кібеспорті, а її гравці – професіонали «свого діла». І я впевнений, що з плином часу ситуація не зміниться, а навпаки – з’являться нові зірки світового рівня і будуть досягнуті нові вершини у комп’ютерних змаганнях.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Михайло Федоров
Міністр цифрової трансформації
Лєра Татарчук
засновниця БФ «Твоя опора»
Пані М.
блогерка
Назарій Гусаков
амбасадор UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь