Спецпроєкти

«Основи» оголосили дату виходу книжки про архітектуру радянського модернізму в Україні


Видавництво «Основи» випустить книгу про архітектуру радянського модернізму в Україні «Soviet Modernism. Brutalism.Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955−1991» 20 травня. Сама ж книга вийде англійською мовою.

Про це bit.ua розповіли у видавництві.

Фотограф Олексій Биков, дослідниця Євгенія Губкіна та команда видавництва “Основи” майже 2 роки працювали над створенням видання “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955−1991”. Попереднє замовлення можна здійснити вже зараз.

Автори книжки  об’їздили всю Україну в пошуках об’єктів модернізму. Вони працювали в архівах і спілкувалися з архітекторами, щоб дослідити історію створення цих будівель. Виданням “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955−1991” автори пропонують переосмислити спадок радянської епохи в Україні – модерну архітектуру. Книга охоплює три періоди розвитку українського модернізму: ранній, на думку авторів, більш інтернаціональний стиль, бруталізм і постмодернізм.

«Наш проект – це своєрідний стрибок в останній вагон. Це погляд на згасаючі промені радянського періоду української архітектури. Можливо, за 10 років більшість цих об’єктів будуть перебудовані або повністю зруйновані», – коментує видання фотограф  Олексій Биков.

Олексій Биков

Також у видавництві пояснюють суспільну важливість книги та її актуальність на даний момент. Адже київські пам’ятки модернізму – «Тарілка» на “Либідській”, Житній ринок і корпуси КНУ на ВДНГ перебувають під загрозою знищення.

Видання “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955−1991” актуалізує тему збереження об’єктів радянського модернізму, розповідає не лише про відомі в Києві будівлі, а й сотні унікальних бібліотек, концертних залів і ринків України, які вже за кілька років можуть бути зруйновані.

Нагадаємо, під час промо “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955−1991” команда видавництва «Основи» разом з MinimalMovie презентувала короткий фільм про епоху модернізму. Також на підтримку книги про архітектуру модернізму в Україні створені окремі спільноти в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Нагадаємо, під час промо “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991” команда видавництва «Основи» разом з MinimalMovie презентувала короткий фільм про цю епоху. Також на підтримку книги про архітектуру модернізму в Україні створені окремі спільноти у соціальних мережах Facebook та Instagram.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь