Спецпроєкти

11 типів київських таксистів


Районний прокурор чи Гай Юлій Цезар? Впізнай свого улюбленого водія таксі

Коли на гаджеті мінімум три додатки для виклику таксі, мільйон промокодів зі знижками та інших плюшок, уже доволі важко згадувати про «телефонні» часи, коли підтвердження приїзду водія треба було чекати пів години (особливо уночі). Однак ми опускаємо одну деталь: ті ж люди, які таксували років 5 тому роблять це і зараз. Крім того, з’явились герої нової таксоепохи. Сьогодні пройдемось основними архетипами київських таксистів.

«Районний прокурор»

Цей типаж розкривається з перших секунд. Коли ви відчиняєте двері та щось перепитуєте, той «попросить не кричати, а швидше сідати й обережно зачиняти двері». Далі сюжет простий, і він залежить від настрою. Якщо хороший – отримаєте усю правду про олігархів та політиків (з перших/других уст). Це під акомпанемент вечірнього випуску новин. Якщо ж настрій так собі, він буде часто дивитись на іномарки, які обганяють/підрізають та волати на них типовими «Та куди ти їдеш…», а потім з горя закурить найбільш пахучу цигарку на планеті. Є компромісний варіант – він мовчки увімкне золоті хіти кращих шансоньє та дасть зрозуміти, що «для вас я никто / как и вы для меня».

Політолог

Майстер політології, який знає всю повістку дня – що там Верховна Рада чи уряд, президент та Баришівський суд. А також уся кулуарщина, яку він вичитив у телеграм-каналах. Проте ви отримуєте аналітику широкого спектра, яка, однак, зводиться до одного і того ж кожного разу: «ми усі в сраці і нічого не зміниться. Ех.» Для тих, у кого немає часу слідкувати за усім навколо, такий таксист стане рятувальним колом – хоча б цього вечора.

Тревіс Бікл

Найбільш небезпечний тип. Схожий на головного героя фільму Мартіна Скорсезе «Таксист». Для тих, хто не в курсі: головний герой – соціопат та ветеран В’єтнамської війни, який таксує Нью-Йорком та поступово сходить з розуму. У нашого героя плавно злітає кукуха – він час від часу щось бубнить собі під носа (що це означає – перепитувати страшно), його рухи – різки та нервові, а ще він любить спонтанно втопити ноги у педалі та піддати швидкості. Десь посередині поїздки ти вловлюєш алкогольний шлейф й зрозумієш, що тікати нікуди. Що від нього очікувати наступної хвилини – невідомо навіть йому.

Рівний

Лисий або короткострижений пацанчик на спортивках. Карета у нього хоч і недорога, але у салоні ти відчуваєш, що водій любить її, підтримує у чистоті та порядку. Він промовчить усю дорогу, воно йому точно не треба, навіть не намагайтесь. Не робіть з себе вибагливого клієнта, строгого погляду за 1,5 хвилини затримки ви уже отримали, хіба не зрозуміло? Він просто робить свою роботу. Краще попросити підкрутити звук на магнітолі, щоб весь салон наповнився філософією трушного російського репу.

Топографічний кретин

GPS-навігатор у нього начебто є, проте він або не підключений, або цей водій забив розбиратись у нових технологіях. Є такі індивіди, яким просто не подобається, що якась GPS-коробка вказує, що робити далі. Якщо ви здогадались, що це саме той тип, треба буде пояснювати дорогу покроково: куди звернути і як краще їхати. Він же знає маршрут тільки приблизно. Головне не фиркати про «понаїхали», цей кент може виявитись небезпечним суб’єктом.

Бувають й інші кретини, які до кінця впевнені, що знають місто напам’ять. І всю дорогу розповідають про свої покатушки впродовж усіх цих «тридцяти років». Проте у фіналі ти опиняєшся не біля тієї багатоповерхівки, куди тобі кров з носа потрібно прибути до 12 вечора.

Гай Юлій Цезар

Ця унікальна людина може робити декілька справ водночас. Тримати стаканчик з чаєм чи кавою, курити цигарку, одним пальцем забивати адресу у навігатор, поміж тим писати смс-ки та приймати дзвінки, кричати на перехожих та водіїв, їсти шавуху або котлети з лотка. Як він керує авто чи стежить за рухом – загадка. Будь-які ремарки стосовно його способу водіння не подіють – він велично мовчить та продовжує бити усі світові рекорди з мультизадачності.

Динамо

Найбільш неприємний тип. На годиннику третя ночі, холод уже у кістках, батарея смартфона ось-ось сяде, пів години не можеш викликати взагалі нічого. «Авто знайдено», ти скачеш від радості, але за кілька хвилин він скасовує поїздку – а гроші знімає у тебе. І так разів вісім, поки на рахунку не залишиться взагалі нічого. Гроші повернуть, але телефон уже остаточно вмер.

Виходиш на дорогу ловити «попутку» – раптом хтось зупиниться? Ось і він – під’їжджає, опускає вікно і співчутливо запитує «куди?». А потім «за скільки?». Тривають секунди надії, які закінчуються похмуро – він закриває вікно та різко мчить у далечінь.

Магістр культурології

Рідкісний тип, той, якого ми хотіли би бачити завжди. У бардачку – купа джазових дисків, один з яких він уже крутить «на пробу». А якщо ви не поціновувач, а новачок, він запропонує Майлза Девіса, а якщо шарите – то якогось Орнетта Коулмена, ба більше, щось з релізів ECM Records.

Поміж духовими соло з динаміка той розповість про свої молоді роки (з вареними джинсами та вінілом) – як підсів на джаз, свої тусовки в Америці, бізнес, який прогорів через інтернет. Заради таких варто записати телефончик і відмовитись від випадкових уберських водіїв – а потім, після багатьох поїздок, написати книгу його історій.

Допитливий

Якщо ти з валізою – спитає, куди їдеш. Якщо з чохлом для ноутбука – де працюєш. Якщо з музичними інструментами – попросить поставити твої треки. Допитливі можуть бути й приємними людьми, після поїздки з якими хочеться поставити не 5, а 20 зірок, але й бувають холодні та неприємні, для яких розмова – лиш спосіб збільшити собі рейтинг. Ніби крізь зуби вони допитуються до чогось неважливого, а потім починають стелити свої історії. Вам всього-то хотілось повтикати в телефон, але навіть так він знайде, за що зачепитись.

Плакса

«Це просто жесть! Дороги перекрили, нема як їхати». «Вчора мені малолітки машину заблювали, і що ти робитимеш?». «Та вони взагалі ох*їли, знаєш, скільки відсотків знімають? ДВАДЦЯТЬ П’ЯТЬ!». Це до біса цікаво – хіба до певного моменту. Ти можеш дізнатись багато нового, однак дуже скоро шукатимеш, на що б то відволіктись, поки той зливає тобі усю корпоративну й особисту інфу. «Зупиніться за поворотом, так нормально». Це єдина фраза після мільйона скупих співчутливих «ага» з ваших уст. Але усім нам потрібно хоч колись відкриватись один одному – плакса, можливо, у житті – людина з твердим характером, але чомусь ось тільки зараз зірвався на сентименти.

Черепаха

Це той тип, який трапляється саме у момент, коли треба «швидко дістатись на зустріч/вокзал, бо час горить». Він доріг скорочувати не буде, об’їжджатиме усе ніби десятими дорогами та їстиме величезний бутер з такою ж швидкістю. А усі спроби прискорити його рух закінчуються буддистським спокоєм: «Я так не катаюсь».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь