Спецпроєкти

Любов, шикидим і я: які слова найчастіше зустрічаються у текстах Віктора Павліка


Наш культурологічний відділ раніше досліджував як пісні стають популярними і чому деякі неможливо викинути із голови. Справа у вушних черв’яках — прилипливих приспівах, які неможливо викинути з голови або ж забути. А одним з таких прикладів є «Ні обіцянок, ні пробачень» Віктора Франковича Павліка.

Дивним чином, але ми знаємо ці слова, незрозуміло звідки. Тому нам стало цікаво, а які ще ж є слова у піснях Віктора Павліка. І які з них зустрічаються найчастіше?

Аналізуючи творчість двох українських ловеласів Віктора Павліка і Олега Винника ми зійшлись на думці, що це два дуже різних співака в одній ніші. У запеклій боротьбі за звання «Хто крутіше?» Павлік випередив свого суперника у фінальному раунді, отримавши бал за приз глядацьких симпатій. Окрім цього ми відзначали й дидактичну силу творчості артиста. Наприклад, раніше цитати співака потрапили до нашої підбірки «Якими ми б виросли, якщо нас виховували українські артисти», де ми моделювали реальність, в якій нашими вихователями стали українські музиканти.

Поки інші витончувались та продумували неймовірні образи для своїх почуттів, Віктор Павлік видавав знання з різноманіття сфер. З його пісень ми дізналися маршрут любові і тривоги, про те, що все пройшло, і про те, що весна принесе тепло в наші будинки. Він розповів нам про сонячних зайчиків, та так, що всі побігли дивитися «Донні Дарко». Окрім вищезгаданого він ще показав, що значить бути на стилі:

Сьогодні я надіну чорні окуляри
І заспіваю Джексона на зломаній гітарі.
Сьогодні я надіну кросовки “Адідас”,
Щоб ти про все забула і сказала:
“То є джаз, джаз, джаз, джаз, джаз!”

До речі, за нашими підрахунками слово «джаз» зустрічається 16 разів у творчості Віктора Павліка. А як щодо інших слів? Дивно, але «кохання» ми зустріли лише 32 рази, а «сльози» — лише 11. Навіть «yesterday» більше. А от назва одного з найвідоміших хітів «шикидим» ми побачили аж 67 разів.

Лідером став займенник «я», але ні в якому разі не можна і думки припускати, що це виглядає егоїстично. Навпаки, якщо Віктор Павлік вживає такі слова, то він або буде вибачатись, або щось обіцяти. Так і має поводитись справжній романтик.

Повністю топ-20 (за виключенням різних часток типу «не, з, у, в, і» виглядає наступним чином:

З 11-го по 20-е місця розмістились наступні слова: мамо (41), менi (40), день (40), вже (40), тобi (39), лиш (34), кохання (32), наче (29), щастя (28) і нам (28).

Як бачимо, якщо посидіти декілька хвилин над цією інфографікою і поміняти слова місцями, то вийде непогана пісня. І якщо Віктор Франкович зацікавився цією ідеєєю, то ми можемо поділитись з ним і топ-50 і топ-100. Всього, наш алгоритм знайшов 8421 різне слово. Тобто, за творчістю цього співака можна непогано вивчити українську мову.

А у коментарях можна писати імена українських музикантів, яких ще треба перевірити. І свої передбачення, яких слів буде найбільше.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь