Спецпроєкти

Нестандартні сексуальні бажання: норма чи відхилення


Ми не перестаємо переконуватися в тому, що сексуальність індивідуальна і різна для кожного з нас. Наприклад, те, що виклакає збудження в однієї людини, необов’язково викличе його в іншої. І це нормально. 

Але зовсім не всі сексуальні вподобання можна вважати за норму. Іноді за цими бажаннями приховується психічне відхилення, так звана парафілія. Цим терміном називають стан людини, коли її сексуальне задоволення можливе тільки за допомогою конкретних людей, предметів або практик. Без них людина просто не уявляє собі сексуальне збудження. Але як дізнатися, коли ваші інтимні бажання, може, навіть і дивні, – це просто прояв здорової сексуальности, а коли привід звернутися до спеціаліста? Сьогодні ми спробували це з’ясувати.

Що таке парафілія?

У сексології  парафілія – медичний термін, що описує стан людини, коли в неї виникає збудження від нестандартних неживих предметів, фантазій, моделей поведінки, ситуацій або окремих індивидів. Загальна кількість парафілій складає приблизно 550 видів. До них належать ексгібіціонізм (бажання демонструвати статеві органи публічно),  вуаяризм (підглядання за інщими людьми, наприклад, у душі), фротеризм (досягнення збудження тертям статевих органів (в одязі) об незнайомців у громадських місцях, наприклад, у натовпі, в черзі), фетишизм (збудження від неживих предметів), сексуальний мазохізм (збудження через приниження, страждання), педофілія (статевий потяг до дітей) та багато інших. 

Що таке кінк?

Поняття «кінк» у сексології  часто використовують для опису нестандартних сексуальних вподобань, тобто практик, відмінних від звичних для більшости людей. Сюди можна віднести такі різновиди сексуальних взаємодій, як БДСМ, фетишизм, рольові ігри і фантазії, вуаяризм, груповий секс. Загальна мета використання цього терміну – це відокремлення незвичайних  сексуальних практик від «нормальних» та загальноприйнятих (наприклад, вагінальний секс, поцілунки, оральний секс, мастурбація та ін.).

Чим відрізняються парафілія та кінк?

Парафілія – це форма психологічної залежности, що потребує діагностування та терапії. Люди з парафілією зазнають фізичних і психічних страждань, переживають дискомфорт та спад у професійній, соціальній та інших сферах життя. Їхні бажання та вподобання, навіть якщо вони досягнені, не приносять їм радости та задоволення, а тільки викликають негативні наслідки. 

Але чи можна сказати, що нестандартні сексуальні бажання, наприклад, сексуальна асфіксія (удушення) або рольові ігри, – це форма психічного відхилення? Навряд. Для того щоб визначити, чи існує проблема, слід скористатися двома простими показниками, які застосовує більшість сексологів. 

Коли це перестає бути нормальним?

По-перше, слід звернути уваги на професійну та соціальну сферу життя. Нестандартні сексуальні вподобання не впливають на вашу роботу, кар’єру, на спілкування з людьми та друзями. Якщо ж людина постійно думає про своє сексуальне бажання, зокрема про те, як скоріше можна його здійснити, наприклад, раніше піти з роботи або відмінити зустріч із друзями, і цей стан неодноразово повторюється, заважає людині концентруватися на чомусь іншому, тоді це привід звернутися до терапевта. 

Другий показник – це неможливість досягти задоволення будь-яким іншим способ, окрім одного. Наприклад, людині подобається душити партнера під час сексу, і якщо вона цього не зробить, то ніякого збудження в неї не виникне, це єдине, що людину цікавить та збуджує, і більше нічого. У такому випадку слід звернутися до терапевта. 

Якщо ці два показники не про вас і якщо ваші вподобання не шкодять іншим, не порушують соціальні норми та закони, то це просто незвичайні сексуальні вподобання. Головна умова здорового сексуального життя – це згода всіх партнерів,  коли кожен з учасників добровільно отримує задоволення. Також не забуваймо про безпеку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь