Спецпроєкти

Коли в тебе новий партнер: які аналізи здавати


Секс — це задоволення, безперечно. Але також це ризик захворювань та інфекцій.

Щодня понад 1 мільйон людей у всьому світі заражається хламідіозом, гонереєю, трихомоніазом або сифілісом. Статистика випадків передачі ВІЛ в Україні невтішна. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 240 тисяч осіб. За  даними Фонду Олени Пінчук, з 2008 року українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. У 2018 році цей показник склав 66 відсотків.

Багато лікарів говорять про те, що збільшення кількости хворих на ХПСШ пояснюється популярністю онлайн-сервісів для знайомств (Тіндер, наприклад). У випадку, коли це ONS (секс на одну ніч — з англ. One night stand), що часто можна зустріти саме у онлайн-застосунках, презерватив — це обов’язкова умова статевого актуЯкщо ж у вас з’явився новий постійний сексуальний партнер і ви хочете замінити презервативи на інший метод контрацепції, вам необхідно здати аналізи та після отримання результатів звернутись до лікаря. На основі результатів спеціаліст підбере необхідний метод контрацепції або за потреби призначить відповідне лікування.

Пам’ятайте, що аналізи необхідно регулярно здавати раз на рік, навіть якщо партнер залишився той самий. Довіра в стосунках — це важливо, але не тоді, коли це стосується вашого здоров’я.

Ми зібрали список обов’язкових аналізів. Не важливо, які стосунки ви маєте: постійні чи ні, з одним партнером чи з різними — з аналізами ви будете впевнені, що здорові.  

ХПСШ методом ПЛР

Якщо ви мали хоча б раз у житті секс без презерватива, вам необхідно здати аналізи на ХПСШ (хвороби, що передаються статевим шляхом). Обов’язковими для виявлення є такі чотири ХПСШ: 

– хламідіоз  (Chlamydia trachomatis);
– трихомоніаз (Trichomonas vaginalis);
– мікоплазмоз (Mycoplasma genitalium);
– гонорея (Neisseria gonorrhoeae).

Ці чотири хвороби — найпоширеніші серед ХПСШ. Найгірше те, що дуже часто вони ніяк не проявляються, відсутні будь-які симптоми (свербіж, неприємний запах, зміна кольору, запаху та кількости виділень тощо). Ці хвороби можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, якщо не почати лікувати їх вчасно. Своєчасне їх виявлення та звернення до лікаря — ваш обов’язок як людини та як партнера. 

Аналіз крові 

Необхідно здати аналіз крові на:
– ВІЛ (зараз є багато безкоштовних центрів, які гарантують анонімність: Фонд Олени Пінчук, AHF, ТМО «Дерматовенерологія», Get Test, GYNLINE Dr. Bugro);
– сифіліс;
– гепатит В і С.

Якщо ви мали незахищений статевий акт, ці аналізи необхідно здавати у період після 3-6 місяців з моменту, коли був секс. Антитіла остаточно виникнуть у цей проміжок часу, і ви отримаєте коректний результат. 

Мазок на флору (для жінок)

Мазок на флору — це перше, що потрібно здати перед візитом до гінеколога. Мазок дає можливість виявити кількість та співвідношення найпростіших елементів (трихмонади), елементів дріжджоподібного гриба типу Candida  та загальний стан мікрофлори. Якщо співвідношення цих елементів порушене, є ймовірність запального процесу (бактеріальний вагіноз). 

Постійний партнер чи ні, один чи декілька — регулярне обстеження та аналізи — це ваш обов’язок як сучасної свідомої людини, яка дбає про своє здоров’я (та свого партнера/-ів). Займайтеся сексом відповідально.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь