Спецпроєкти

Час щось змінювати. Чому не виходить досягти оргазму вдвох


Сьогодні ми поговоримо не просто про секс, а про окремий його феномен – так званий orgasm gap. Якщо дослівно, то це «розрив між оргазмами». Чи бувало таке, що ваш партнер/-рка досягали оргазму більше разів/частіше або навпаки менше та рідше, ніж ви? Саме ця різниця в досягненні оргазмів між партнерами й називається orgasm gap. Чому він виникає, в кого і як із цим бути?

Статистика

На основі статистики на цю тему можна зробити висновок, що з феноменом розриву найчастіше стикаються гетеросексуальні пари. 

За результатами дослідження Інституту Кінгслі було визначено відсоток досягнення оргазмів серед гетеросексуальних та гомосексуальних чоловіків і жінок. Для чоловіків показник складав у середньому 85% (обох орієнтацій), для лесбійок – 75%, в той час як для гетеросексуальних жінок – всього 63%. Під час іншого дослідження, проведеного серед 52 тисяч людей (!), було виявлено, що в гомосексуальних стосунках розрив виникає рідко, згодом партнери досягають однакової кількості оргазмів, 86% гомосексуальних жінок підтвердили, що вони не мають розриву з їхніми партнерками. 

В іншому опитуванні  результати для чоловіків і жінок відрізнялися ще більше: серед гетеросексуальних жінок лише 39% відповіли, що регулярно досягають оргазму, в той час як серед чоловіків – 96%. 

Причина виникнення

Цей феномен виникає задовго до початку вступу в сексуальний контакт і стосується безпосередньо нашої свідомости. На це впливають такі стереотипи. 

Жіночий оргазм – це доповнення до чоловічого 

Чому так званий розрив виникає переважно саме серед гетеросексуальних жінок? Жіночий оргазм іноді досі неправильно трактують. У своєму виступі на Ted Talk Пеггі Оренштайн розповідає про те, як брала інтерв’ю серед молодих дівчат віком від 15 до 20 років. Вона ставила запитання про секс та про те, яким його бачать дівчата. Загальний висновок, який вона зробила, полягав у тому, що від самого початку жінки мають помилкове уявлення про сексуальний акт. Більшість із цих дівчат були впевнені, що головне в сексі – це кінцевий етап, коли чоловік досягає оргазму. Тобто задоволення було сконцентроване тільки на цьому процесі, при цьому вони зовсім не говорили про своє задоволення. Особливо коли йшлося про їхній перший сексуальний досвід.

Дівчата та жінки часто мають неправильну та нав’язану думку про те, що жіночий оргазм під час сексу – це необов’язково, якщо він виникає – це добре, але тільки як доповнення до чоловічого. І ця думка з’явилася не просто так…

Жіночий оргазм – це важко і майже неможливо

Так, нервові закінчення жінок і чоловіків відрізняються, при чому дуже суттєво. У жінок нервові закінчення, які відповідають за можливість досягнення оргазмів, у кожної різні, а в чоловіків вони майже не відрізняються. Але особливості будови зовсім не виключають можливість досягнення оргазму, вони просто потребують індивідуального підходу. Часто за неможливістю досягнення оргазму певним чином (наприклад, комусь не подобається стимуляція клітора або анальний секс) йде помилковий висновок, що жінка не здатна до оргазму зовсім. Насправді єдиний висновок, який можна тут зробити, – це особливість її нервових закінчень. І якщо анальний секс, наприклад, не приносить вам задоволення (навіть при дотриманні всіх правил та рекомендацій), то це означає тільки те, що цей різновид просто не задовольняє потреб нервових закінчень саме цієї жінки. І тоді варто знайти ту практику і ті методи, які будуть приємними саме їй. Натомість часто жінка вирішує, що особливість її організму полягає тільки в неможливості отримання задоволення. 

Гетеросексуальним чоловікам дають неповну інформацію

У тому ж виступі на Ted Talk Пеггі звертає увагу на те, як зображують жіночі статеві органи та про що розповідають хлопцям і дівчатам. Переважно на уроках і лекціях з анатомії коли йдеться про жіночу статеву систему, найбільшу увагу приділяють матці, маточним трубам, яєчникам. При цьому забувають про зовнішні статеві органи: клітор, капюшон клітора, малі та великі статеві губи. 

Відсутність або неповнота сексуальної освіти спричиняють те, що чоловіки просто не мають достатньої інформації про жіноче тіло або, наприклад, вважають, що вже достатньо знають про тіло жінки. Секс у такому контексті звужується до процесу проникнення. Але ж не кожна жінка отримує максимальне задоволення від вагінального проникнення без будь-якої стимуляції. Насправді дуже незначна кількість може досягти вагінального оргазму, який нічим не супроводжується. 

Гетеросексуальні жінки не можуть попросити оргазми

Отже, коли виникає розрив та (або) немає оргазму, жінка, сприймаючи це за природній процес та не надаючи значення своєму задоволенню, не акцентує на цьому увагу. Саме тому обговорення жіночого оргазму загалом здається неважливим. Після статевого акту жінка сприймає цю ситуацію як природну, вирішує не обговорювати її з партнером або просто не знає, як почати таку розмову. Насправді ж у цьому і є рішення. 

Як позбутися розриву 

Якщо подивитися на статистику, то цей феномен найбільше стосується до гетеросексуальних пар, і це має певне обґрунтування. Головна причина, чому розрив виникає, – це відсутність індивідуального підходу. 

Немає одного універсального методу досягнення оргазму, який підійшов би кожній жінці або чоловікові. Людина, яка найкраще знає наше тіло і те, що приносить нам задоволення, – це ми. Тому для того, щоб покращити якість сексу, передусім варто звернути увагу саме на власне задоволення. Для цього можуть чудово підійти сексіграшки. Якщо ви хочете дізнатись, стимуляція яких зон приносить вам найбільше задоволення, але не готові до експерименту з партнером, іграшка може стати вашим способом дізнатися це. Зовсім не обов’язково застосовувати девайси та йти в сексшоп, традиційна мастурбація також стане корисним способом. Дотики, стимуляція – все це також чудово підійде. Коли ви добре пізнали своє тіло і те, що йому подобається, ви вже знаєте, що та як розповісти партнерові про свої вподобання. 

Коли ваше тіло вже не є таємницею саме для вас, час згадати про те, що секс – це насамперед взаємність. Досягнення та принесення задоволення має бути рівноцінним процесом. І не лише ваша техніка та вправність тут грає роль, думка людини поряд – це найкращий гайд до оргазму. Якщо раніше розмови про секс здавалися чимось незвичайним або тим, чого варто соромитись, то зараз цей час уже давно минув. Як важливо розмовляти про стосунки та ваші почуття, так само важливо говорити про секс. 

До речі, деяка інформація все ж таки стане в нагоді. Наприклад, ми радимо ознайомитись із корисними книжками, які розповідають про природу жіночих оргазмів. Ці знання допоможуть зрозуміти, як жіночий оргазм відрізняється від чоловічого, які чинники впливають на нього, а які речі, навпаки, заважають. Так, і до речі, це варто почитати як чоловікам, так і жінкам. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь