Спецпроєкти

«Людство ще не зазнало невдачі»: екоактивістка Грета Тунберг записала власне радіошоу


17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг записала 75-хвилинний англомовний подкаст для Swedish Radio і Spotify під назвою «Людство ще не зазнало невдачі», в якому розповіла про свою активістську діяльність.

«Під час карантину я витратила чимало часу на написання сценарію для радіошоу/подкасту. Останні зміни внесла сьогодні о 4:00 ранку… У ньому я розповідаю про власний досвід, роздуми та зустрічі протягом останнього року, важливість дослухатися до науки і насамперед про те, чому кліматичну й екологічну кризу не можна розв’язати в межах наявних сьогодні систем», – написала Тунберг.

У подкасті Грета Тунберг розповідає про свій досвід боротьби зі змінами клімату/ Також вона зазначає – активізму вже недостатньо, щоб впоратися із глобальним потеплінням.

«Сьогодні поняття “зелений”, “стійкий ”,“з нульовою енергією”, “екологічно чистий”, “органічний”, “кліматично нейтральний” і “без викопного палива” використовуються так неправильно і розмито, що вони  значною мірою втратили весь свій сенс», – каже Тунберг.

За її словами,  єдиний спосіб зупинити глобальне потепління на Землі – це кардинально змінити спосіб життя.

Також Грета Тунберг зачепила й позитивні зміни, яких вдається досягти за допомогою рухів #MeToo, Black Lives Matter і Fridays for Future.

«Це все взаємопов’язано. Ми пройшли переламний момент, ми більше не можемо відводити погляд від того, що наше суспільство так довго ігнорує: рівність, справедливість або екологічна стійкість», – додала екоактивістка.

Прослухати епізод Тунберг «Людство ще не зазнало невдачі» можна на платформі Spotify або за посиланням.

Школярка – ідеологиня руху #FridaysForFuture, шкільних страйків проти зміни клімату. Вона надихнула понад півтора мільйона людей по всьому світу приєднатися до екоруху.

Дізнатися, хто така Грета Тунберг і чому вона стала стала «Людиною Року» за версією TIME, можна за посиланням. А прочитати, як молодь створила кліматичний рух і змінює нашу планету на краще – у цьому матеріалі. Ще ми робили детальний гайд, в якому розповідали про різницю між екофрендлі, органічним та sustainable – його читати тут.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь