Спецпроєкти

Хто вбив Хейзел Дрю? Історії, яка надихнула режисерів Twin Peaks, присвятять книжку та фільм


Хто вбив Лору Палмер?

Не будемо спойлерити – раптом ви ще не встигли подивитися культовий Twin Peaks. Краще розкажемо, звідки ростуть ноги в історії зі вбивством школярки і чим надихалися сценаристи та режисери серіалу Марк Фрост та Девід Лінч.

Прототип Лори Палмер. Вбивство в Санд-Лейк

У 1908 році в містечку Санд-Лейк (штат Нью-Йорк), населення якого складає кілька тисяч осіб, знайшли мертвою юну Хейзел Дрю. Тіло 20-річної дівчини було у ставку, а причиною смерти виявився постріл у голову.

У 1990 році на екрани вийшов серіал Twin Peaks. У першій серії місцеву школярку Лору Палмер знаходять мертвою біля озера. Її понівечене тіло загорнуте в поліетиленовий пакет.

Схожість очевидна, та й режисер Twin Peaks Марк Фрост не приховує, що саме історія Хейзел Дрю є прототипом сюжетної лінії серіалу. За словами Фроста, вбивство Дрю сильно вплинуло на нього, коли він був ще дитиною. Режисер наголошує – історія поклала початок серіалу, який мучив глядачів питанням, хто ж все-таки вбив Лору Палмер?

Книжка та зйомки фільму

Про злочин у Санд-Лейк розповідатиме книга Марка Гівенса та Девіда Бушмана Blonde, Beautiful And Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks. Нещодавно права на публікацію придбало видавництво Amazon Publishing.

Після публікації планують зняти документальний фільм за книжкою.

Продюсерська компанія Metabook Entertainment, яка підтвердила факт придбання прав на книжку, заявила, що автори дослідять таємніці та корупційні схеми влади маленького міста, які викрило вбивство Хейзел Дрю.

Книжка орієнтовно вийде у 2021 році з передмовою Марка Фроста. Режисером документального фільму за мотивами книги стане Бенджамін Альфонсі. Коли сам фільм вийде на екрани, достеменно невідомо.

Редакція bit.ua палко любить творчість Девіда Лінча. Тож у нас ви можете почитати біографію самого режисера, дізнатися, як Twin Peaks змінів історію серіалів, а також пройти тести за мотивами серіалу – тут і тут. А за цим лінком – пояснення ключових символів серіалу (тільки якщо ви його дивилися, бо там є спойлери). Ну і, за традицією – уникайте Чорного Вігваму і пам’ятайте, що сови не те, чим здаються.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram