Спецпроєкти

Денний сон не корисний. Чому – пояснюють учені


Любите кілька годин подрімати вдень, компенсуючи нічний недосип? Після денного сну справді можна почуватися краще, та все ж учені рекомендують спати вдень рідше. Пояснюємо, чому так, спираючись на наукові дослідження. 

Денний сон.

Що не так із денним відпочинком?

У дослідженні, представленому на конгресі Європейської спільноти кардиологів, взяли участь понад 313 тисяч людей. Майже 40% з них часто спали вдень. Саме в цієї групи зростав ризик виникнення серцево-судинних захворювань – аж на 34%, якщо порівнювати з тими, хто спав тільки вночі. 

Дослідники зазначали – денний сон підвищував ризик передчасної смерти в середньому на 19%.

«Денний сон вважається здоровою звичкою, – коментує результати досліження один із його авторів, доктор Чже Пен. – Є думка, що він покращує продуктивність і допомагає боротися з недосипом. Проте наше дослідження доводить, що це може бути не так».

Поки що механізми негативного впливу денного сну не вивчені. Та інші дослідження щодо шкідливости сну вдень також не радують: одні доводять, що такий відпочинок пришвидшує запальні процеси, інші – що він провокує ожиріння, діабет, підвищений тиск та тривожність. Водночас короткотривалий сон (до години) кілька разів на тиждень може навіть позитивно впливати на організм – знижувати ризики інсульту чи серцевого нападу. 

Аби точно розуміти вплив денного сну на організм, потрібно проводити додаткові дослідження з великою кількістю респондентів. Та поки що зрозуміло одне – варто прагнути до здорового нічного сну. Якщо ви спали менше шести годин, годинка денного сну все ж не завадить. 

Раніше ми розповідали про можливість передозування кофеїном (любителі п’яти чашок кави, почитайте!) і про адептів спати менше ніж шість годин на день – про них можна дізнатися за посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь