Спецпроєкти

Ми розпитали трьох бісексуалів про їхнє перше одностатеве кохання. Чим же воно відрізняється?


Від бісексуалів часто очікують почути, що людей своєї статі вони люблять не так сильно, як протилежної. Ми поговорили з трьома бі, двоє з яких – відкриті, аби зрозуміти, як вони насправді переживають ніжні почуття. А заразом розпитали і про їхнє перше одностатеве кохання.

Аля

журналістка, вокальна тренерка, організаторка фестивальних поїздок

Зараз я з дівчиною, з якою знайома трохи більше року, а стосунки тривають кілька місяців. До цього я довго була з прекрасним чоловіком, і він мене досі дуже підтримує. 

Мені завжди подобались дівчата. Років з 12 думала про свою бісексуальність, цілувалась із дівчатами, коли грали в «пляшечку», наприклад. Та, коли ростеш у селі, думки про одностатеві стосунки простіше блокувати, зводити до «нічого серйозного». 

Проте для мене завжди бісексуальність була нормою. Практичне «усвідомлення» сталося вже в університеті: разом з нами вчилась лесбійка, відкрита у розповідях про свої стосунки з партнеркою. Тоді я зрозуміла – стосунки жінки з жінкою можуть бути не лише по «фану», а й серйозні. 

З моєю дівчиною ми познайомились, коли я організовувала поїздку на музичний фестиваль. Я відчула тяжіння в той самий момент, коли вона вперше зайшла в кімнату: хотілося дивитись на неї, торкатися, слухати.

Зустрічатися ми почали за рік. Симпатія між нами була увесь цей час, але я мала стосунки з іншою людиною, яку дуже поважаю і люблю. Важливо було довести ту історію до логічного завершення перед початком нової. За рік спілкування у нас була можливість дізнатись про життя одна одної, підтримати в складних ситуаціях і навіть пережити деякі разом. Думаю, це зміцнило довіру і почуття безпеки. 

Зараз у нас найромантичніший момент. Принаймні ми на тому етапі, коли вирішили почати стосунки. А так – і на зірки дивились, і вечері зі свічками були, і подорожі разом, і палатку ставили вдвох. Для мене все романтика – коли поруч людина, з якою добре, і неважливо, якої ця людина статі. 

Мені дуже допомогли визначитись із орієнтацію фестивалі та Берлін. В першу Sziget – Острів Свободи, тижневий музичний фестиваль у Будапешті. Тут є окремі локації і програми, що висвітлюють толерантність і права людини, зокрема ЛГБТ+: клуб Magic Mirror, бурлеск-шоу, різні акції і локаціі від спонсорів. Там бути яким завгодно – абсолютна норма, ніхто не зважає на твій колір шкіри чи твоїх партнерів/-ок. Це дуже розширює рамки сприйняття людини, її бажань і можливостей.

Берлін – місто, де я вперше побачила, як суспільство може не просто не засуджувати людей, які виділяються, а й підтримувати. Вперше я була у місті сама. Площею тоді йшов хлопець на високих підборах, в спідниці в паєтках, у перуці з довгим волоссям. Він щось розповідав, активно жестикулював, манірно перекидав волосся з одного плеча на інше. Я завмерла спочатку від захвату і сміливості, а потім – бо мені стало за нього дуже страшно. Та майже ніхто не звернув на нього особливої уваги. Здається, хтось свиснув йому, хтось поаплодував, але ніхто не відвернувся і не сховав дітей від «содоміта». Думаю, так і розумієш, що у світі кольорів є не тільки чорний, білий, а й «той, що зазвичай подобається».

Діма

еко- та ЛГБТ-активіст, графічний дизайнер, художник

У 21 рік я вперше побував в ЛГБТ-ком’юніті центрі і побачив його, здається, за грою у мафію. Він зачепив мене тим, що з-поміж усіх був найбільш маскулінним, а я сидів як типікал забитий інтроверт, і тільки спостерігав. 

Кілька днів потому він знайшов мене у Hornet і ми почали багато спілкуватись. Спочатку в чаті, потім почали разом ходити на «Мафію». Коли він вперше забрав мене з роботи, ми хвилин п’ять ішли в тиші, а потом як прорвало: розмовляли про все на світі. За кілька тижнів переспали. Секс із хлопцем у мене на той час уже був, тому на цей раз було більше цікаво.

В місті ми продовжували поводитись максимально як друзі і мінімально як закохані люди. З близьких про нас знала моя мама, а своїм він не казав. А на новий рік друзі з ком’юніті-центра обрали нас парою року.

Ми пробули разом три місяці. Весь час здавався мені суперромантичним і емоційним, але наприкінці став занадто пасивно-агресивним до мене. Рік після розставання ми не розмовляли. Він хотів, але я стомився від його пасивної агресії і тому до певного моменту його морозив. Тільки взимку поговорили нормально. Мені тоді навіть здалось, що будемо спілкуватись як друзі, і все буде круто, але не вийшло. Зараз якщо і є контакт, то мінімальний – на рівні «привіт-бувай».

На тренінгах я постійно кажу, що це кохання не відрізняється від кохання до жінки ні емоційно, ні сексуально. Єдине, що мене завжди бісить – стереотипи і нав’язані ролі.

Саша

фотографка (ім'я та професія змінені)

За місяць до того, як закохатися в дівчину, я почала зустрічатися із хлопцем. На початку цих стосунків зрозуміла – до інших чоловіків мій інтерес відпав, але до дівчат залишився, і хлопець сприйняв це спокійно. Тому, коли йому незабаром довелося терміново поїхати з країни, я з особливим запалом полізла шукати розкутих дівчат у Pure.

Вона шукала «подружку з бонусами». Ми обмінялися фото, я написала їй купу компліментів, а вона – мені. Ми домовились про секс, але спочатку вирішили погуляти. 

Вона виявилася такою ж любителькою фемської іронії, як і я, тож вечір пройшов у дусі «на жаль, нам усе ще подобаються чоловіки». Я відчула сильний емоційний конект і легкість. Ми проговорили кілька годин, і я тоді вперше почула від дівчини, що зі мною так легко, наче ми знайомі все життя. Це вдарило мене по голові, але дуже приємно. І ми поцілувалися – моє вперше з дівчиною в людному місці. Попри те, що ми сиділи в темряві далеко під деревами, було страшно, але зрештою ніхто не звернув уваги.

Коли ми вперше зайнялися сексом, я впала в культурно-естетичний шок. Я зазвичай не дуже енергійна в ліжку, але з нею не могла залишитися пасивною. Ми тр*хались дві години, чи більше. Коли вона піддавалася, цілувала мене і притискала до себе після, це здавалося мені набагато більш правдивою штукою про власне Я, ніж секс із чоловіками та дівчатами до неї. Можливо, це був найкращий секс за останні кілька років.

Я зрозуміла, що закохалася, коли ввечері наступного дня розревілася від запаху її парфумів у себе в кімнаті. За весь час у цій квартирі було з десяток коханців, але нічого схожого й близько зі мною не відбувалося.

Цей вечір розділив моє життя на «до» та «після» – саме в цій істериці я зрозуміла, що мій потяг до жінок не був іграшками. До знайомства з дівчиною із Pure я була дещо біфобною стосовно себе – бо збудження від голої жінки ще начебто не робило мене «правильною бісексуалкою», бо я «просто люблю токартися красивого, неважливо якої статі», і взагалі багатьом гетеросексуальним дівчатам подобаються експерименти, чого це я собі вигадую. 

Але тоді все крякало, як качка, ходило, як качка, і було схожим на качку, тому я визнала свою качку і досі не сумнівалася. Як і хлопців, я хочу тримати її за руку, ходити на виставки, цілувати в шию перед сном і робити подарунки. Та й на її компліменти я реагую так само, як на чоловічі. Єдина дивина поки що – не стикатися з дебільними зауваженнями на вулиці і не втікати від гомофобів з сокирами. Через це наш зв’язок здається трохи відірваним від реальності. 

Я зізналася їй, що маю почуття, але без розрахунку на відповідні зізнання в мій бік. Вона сказала, що відчуває те саме, але не хоче думати, якої форми це відчуття. Правду кажучи, мені це взагалі не потрібно, бо закоханість схожа скоріше на плач немовляти – не треба нічого «вирішувати» і «лікувати», дай людині просто переколошматитись і прийти до сухого залишку. Наше ставлення одна до одної поки що не змінилось, скоріше, стало навіть легше. 

Хлопець досі за кордоном і повернеться не раніше жовтня. Він знає, як виглядає ця дівчина, знає, що ми класно кохаємось і що я вважаю її приємною. Мій мозок запалений і в закоханому стані більше схожий на первинний бульйон, де все хаотично і весело. Я не можу бути впевнена, що хлопцю насправді абсолютно ок моя полігамна бісексуальність, але вирішуватиму проблеми за мірою надходження. Зараз не хочу вбивати вайб і рахую години до побачення з милою дамою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь