Спецпроєкти

Столичний блюз, вусатий фанк та наука, якої можна торкнутися: куди піти в Києві цього тижня


Після нетривалих холодів погода знову тішить нас сонечком. А це значить, що, можливо, ми маємо останню можливість цьогоріч відчути лагідне осіннє тепло та на повну відірватися.

Зібрали найцікавіші заходи, що відбуватимуться в Києві з 5 по 11 жовтня.

Концерти

Вечір блюзу

8 жовтня. Вечір. Робочий тиждень добігає кінця, саме час дозволити собі трішки розслабитися. Випити келих сангрії, послухати блюз. І не стримувати тіло, коли воно захоче танцювати від шаленої енергії.

Max Tavrichesky – це та людина, що може адаптувати під блюз будь-яку пісню зі свого доробку, що складається з понад 400 композицій. Його ім’я більше ніж 20 років пов’язують із блюзом. Це він організатор єдиного у країні фестивалю блюзу. Найстаріші київські блюз-джеми, українські тури американських та європейських майстрів жанру – так-так, це все теж про нього.

Макс відкривав концерти Гая Девіса (Guy Davis), Джона Неметта (John Nemeth), грав у спільних проєктах з Китом Данном та ще багатьма іншими. Ердем Тонгюч володіє всіма відтінками клавішних від електрооргана до піаніно, видає справжній потрійний грув басу, акомпанементу та соло.

Квитки тут.
Подробиці тут.

From-TО

Фестиваль «From-TО» – це мікс класики, рок та попмузики, можливість проявити себе в новому незвичному амплуа та відійти від штампів.

Організатори фестивалю запрошують професійних та аматорських виконавців (оркестри, гурти, ансамблі, хорові колективи), викладачів та студентів музичних навчальних закладів, а також учнів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

Подробиці тут.

Кіно

«Вусатий Фанк»

Початок сімдесятих – золота епоха української популярної музики. Сотні пісень неймовірної краси. Модний саунд. Футуристичні костюми. Звідки і як усе це взялося в радянській союзній республіці? Як же виникла ціла музична сцена, абсолютно оригінальна, а з іншого боку, цілком синхронізована з глобальними музичними тенденціями?

Відповіді на ці запитання дасть «Вусатий Фанк» – нова документальна стрічка, прем’єрний показ якої відбудеться 8-го вересня в Caribbean Club Concert-Hall.

Подробиці тут.
Квитки тут.

«Чесний злодій»

Том Картер – професійний грабіжник банків, який нарешті вирішує почати жити чесним життям. Проте не так легко стати чесним після стількох років життя поза законом. Картер вирішує здатися поліції, але з часом усвідомлює – йому доведеться мати справу із продажними копами. Тепер Том Картер повинен дати їм відсіч, щоб очистити своє ім’я і врятувати кохану.

У прокаті з 8 жовтня.
Купуйте квитки на сайтах кінотеатрів.

«Історія Девіда Коперфільда»

Девід Копперфілд з’явився на світ в Лондоні в ті роки, коли там було всього потрохи: убогість і багатство були зовсім поруч, елітні райони межували з бідними, а кожна людина намагалася вижити як могла.

Батька хлопець не пам’ятає, а мати померла, коли той був ще зовсім молодий. Сироті довелося чіплятися за кожен шанс у житті, щоб не бути викинутим на смітник. Доля завжди вела його до неймовірно цікавих особистостей, кожна з яких внесла свою частину у формування Девіда. Саме так була створена його історія – історія сироти, який став одним із найпопулярніших людей своєї епохи.

У прокаті з 8 жовтня.
Купуйте квитки на сайтах кінотеатрів.

Дні Вишеградського Кіно

8–11 жовтня кінофестиваль «Молодість» запрошує на Дні Вишеградського Кіно. Цього року програма складається з 11 сучасних кінофільмів з регіону Вишеградської Групи: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини. Після кожного фільму відбудуться презентації стрічок режисерами у форматі Q&A, майстер-класи на платформі molodist.com та виставка від чеського інституту «Чеські жінки в кіно».

Подробиці та розклад тут.
Квитки тут.

Виставки

Доторкнися до науки

У павільйоні №23 «Наука» столичного комплексу ВДНГ Мала академія наук України офіційно відкрила перший державний «Музей науки». Відвідувачі можуть дослідити різноманітні матеріали (від води й пилу до полімерів і наномембран), змінити колір гігантського ока, потрапити у дзеркальний тунель, виміряти свою силу та реакцію, побачити шоу 18-метрового маятника та ввмікнути в дію інтерактивну стелю, яка змінює колір.

«Ми працювали три роки, аби відбулось відкриття такого “Музею науки”. Вірю, що він стане місцем, де тисячі дітей переконаються: наукова діяльність є захопливою та перспективною для їхньої самореалізації‎», — поділився директор МАНУ Оксен Лісовий.

Квитки і подробиці тут.

Дуже персональна виставка

Галерея The Naked Room представляє виставку Каті Бучацької – однієї з найцікавіших, різноплановіших та непередбачуваніших художниць свого покоління. У своїй практиці Катя не обмежується конкретними техніками, жанрами або темами. Працює з інсталяцією, скульптурою, фотографією та живописом. Об’єднують їх тривале дослідження мінливої природи мистецького об’єкта та його сприйняття глядачами.

Галерея The Naked Room
Рейтарська, 21

Галерея відкрита щоденно з 11:00 до 20:00
Вхід вільний. 

Скоро буду

«Скоро буду» – виставковий проєкт дуету etchingRoom1, що складається з Крістіни Ярош та Анни Ходькової. У проєкті представлені графічні роботи, зроблені в техніці модульного офорту, та інсталяція з використанням мозаїки. Ця сардонічна серія робіт стосується тем, які цікавили художниць ще до карантину й пронизують їхню послідовну практику, рухаючись від проєкту до проєкту.

«…самотність у великому місті, фатальність виходу з дому і смерть як повсякденність. Прощання з померлим сусідом біля під’їзду та робота патологоанатома римуються з очікуванням автобусу на зупинці біля дому», – коментують тематичний фокус серії самі художниці.

Подробиці тут.

30-ліття Революції на граніті

У межах річниці Революції на граніті 1990 року Національний музей Революції Гідности запрошує відвідати виставку на тому ж місці, де 30 років тому студенти вийшли на протест з вимогами до тоді ще радянської влади.

Експозиція фокусується на символах Революції на граніті, допомагає краще пізнати особливості мирного протесту перед самим відновленням незалежности.

Подробиці тут.
Вхід вільний.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь