Спецпроєкти

У Раді зареєстрували законопроєкти, які забороняють продавати ліки дітям


У Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти, що передбачають заборону продавати лікарські засоби неповнолітнім особам. За продаж ліків дітям, згідно з цими проєктами, посилюють відповідальність.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Що це означає?

22 лютого у Раді підтримали два законопроєкти №5122 та №5123

«Один з чинників, що підштовхує дітей до необдуманих і вкрай небезпечних дій – деструктивний контент із деяких соцмереж та онлайн-ігор. Вважаю, що для захисту життя і здоров’я маленьких громадян потрібен комплексний програмний підхід. Це роз’яснювальна робота з дітьми і батьками, соціальна реклама, робота соціальних працівників. Можливо, варто ввести санкції проти інформаційних платформ, які не хочуть або не можуть захищати користувачів від деструктивного контенту», – пояснив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Першим законопроєктом комітет пропонує внести зміни до статті 21 Закону «Про лікарські засоби» і заборонити продаж ліків дітям молодше 14 років.

Другий законопроєкт пропонує встановити адміністративну відповідальність за продаж в аптеках ліків дітям.

Штраф за продаж ліків дітям становитиме від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 102 до 425 грн. За повторне порушення – від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів – від 425 до 1190 грн.

«Проблема вимагає найшвидшого вирішення. Тому очікую, що наші пропозиції будуть найближчим часом винесені на обговорення та ухвалені», ─ додає Михайло Радуцький.

Раніше ми розповідали, що через трагічні випадки отруєння пігулками підлітками в одній школі на Київщині зібрали понад 10 тисяч підписів за заборону соціальної мережі TikTok в Україні. Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба підтримує цю ідею.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь