Квасоля – чим корисна та як її готувати
Квасоля
Квасоля види. Квасоля ділиться на багато видів, серед яких Phaseolus acutifolius — квасоля гостролиста, Phaseolus amblyosepalus, Phaseolus angustissimus, Phaseolus coccineus — квасоля багатоквіткова, Phaseolus lunatus — квасоля. Найзвичніша для нас – звичайна, батьківщиною якої вважається Латинська Америка.
Найбільша квасоля – це рожева і біла, у якої велике насіння і вона досить смачна.
Чим корисна квасоля? Як і будь-які інші бобові, квасоля має у складі досить багато білка. Білок організму необхідний, тому бобові, серед яких квасоля, повинні стати невід’ємною частиною раціону веганів і вегетаріанців, які не отримують білка тваринного походження.
Також насіння квасолі багате на пантотенову кислоту, фолацин, кальцій, залізо, магній та цинк. А ось стручки квасолі корисні тим, що склад квасолі – це ретинол, аскорбінова кислота та магній, які потрібні нашому організму.
Як приготувати квасолю?
Ділимося з вами рецептами квасоля.
- біла квасоля – 200 г
- оливкова олія – 7 ст. л.
- зелений базилік – великий пучок
- часник – 1 великий зубчик
- кедрові горіхи – 40 г
- тертий пармезан – 50 г
- мікрогрін – для подачі
- сіль, перець – за смаком
Квасоля рецепт приготування: замочуємо на ніч, потім промиваємо, заливаємо новою водою, солимо і варимо до м’якості.
Поки вона вариться, готуємо песто.
Базилік миємо, обриваємо листочки і підсушуємо їх рушником. Зубчик часнику чистимо, розрізаємо на три частини та складаємо в блендер. Додаємо базилік, кедрові горішки, трохи солі та оливкову олію. Подрібнюємо до стану пухкого пюре. Потім додаємо пармезан і провертаємо все у блендері ще одну секунду.
Соус, що вийшов, песто змішуємо з готовою стравою. При подачі прикрашаємо мікрогрином.
Перекус. Хумус з квасолі
-
- біла квасоля – 200 г
- часник – 1 зубчик
- лимон – 1 шт.
- кунжут – 75 г
- рослинна олія – 80 мл
- паприка – 2 г
- зіра – 3 г
- цукор – 8 г
- сіль за смакомПриготувати квасолю – відварюємо до готовності у підсоленій воді. Кунжут обсмажуємо і подрібнюємо в кавомолці або блендері (для блендера додаємо 1 ч. л. олії). Часник пропускаємо через прес, зіру подрібнюємо у ступці, з лимона вичавлюємо сік. У чашу блендера кладемо квасолю, часник, кунжутну пасту, спеції та лимонний сік і пюруємо до однорідності. Додаємо масло і трохи відвару з квасолі та повторно збиваємо.
Червона квасоля
Обід. Суп із чорної або червоної квасолі
Фото: littlespicejar.com
- чорна або червона квасоля – 200 г
- цибуля – 2 шт. (великі)
- часник – 3-4 зубчики
- біле сухе вино – 0,5 чашки
- орегано – 0,5 ч. л.
- кардамон – 1-2 зернятка
кмин – 0,5 ч. л.
- петрушка або кінза – 3-4 гілочки
- сіль, перець – за смаком
- олія
Готуємо квасолю – замочуємо у воді проти ночі. Вранці зливаємо воду, промиваємо квасолю, заливаємо свіжою водою і ставимо варитись до м’якості.
Поки вона вариться, дрібно ріжемо цибулю та часник. Обсмажуємо на сковороді з олією до золотого кольору. Як тільки цибуля підрум’яниться, додаємо вино, зерна кардамону, кмин і орегано. Солимо, перчимо, накриваємо кришкою і залишаємо томитися 10-15 хв.
Коли квасоля буде м’якою, додаємо в каструлю тушковану цибулю, а також сіль та перець (якщо потрібно). Накриваємо кришкою, збільшуємо вогонь до максимуму та залишаємо кипіти хвилин на п’ять. При подачі посипаємо страву дрібно рубаною петрушкою або кінзою.
Стручкова квасоля
Омлет зі стручковою квасолею

Фото: everydayflavours.blogspot.com
- стручкова квасоля – 10 шт.
- яйця – 2 шт.
- сир – 50 г
- бекон – за бажанням
- часник – 2 часточки
- сіль, перець – за смаком
- масло для смаження
Квасоля страви. Яйця збиваємо в мисці із сіллю та перцем. Квасолю миємо і розрізаємо навпіл (можна брати як свіжу, так і заморожену). Часник розплющуємо широкою стороною ножа і викладаємо в нагріту та змащену олією сковороду. Коли часник пустить запах, дістаємо його зі сковороди і додаємо замість нього порізані стручки квасолі. За бажанням додаємо смужки бекону. Смажимо на середньому вогні, помішуючи, поки квасоля не схопиться коричневою скоринкою. Заливаємо збитими яйцями, посипаємо сиром та накриваємо кришкою. Смажимо ще хвилини три-чотири на середньому вогні.
Як варити квасолю?
Час варіння залежить від того, замочує ви її заздалегідь чи ні. Всі кулінари радять спочатку замочувати, тому що вона розм’якшується і готується швидше. Без замочування квасоля може готуватися кілька годин, а із замочуванням цей час скорочується до 40 хвилин-години (залежить від сорту квасолі).
Як швидко зварити квасолю
Як ми згадували раніше, замочіть її у воді. Вода повинна повністю покривати насіння із запасом, тому що вони частково її вбирають. В ідеалі замочувати квасолю на ніч, але якщо часу в обріз, хоча б години на три-чотири. Навіть якщо у вас є лише година, краще замочити квасолю, щоб вона швидше варилася.
Після замочування злийте воду. У каструлю налийте свіжу воду, киньте квасолю. Також слідкуйте, щоб рідина повністю покривала насіння із запасом, адже під час варіння вода випаровуватиметься. Пробуйте квасолю вилкою: якщо вона тверда, значить, ще не готова.
Ще важливо, для чого саме ви готуєте квасолю: якщо для лобіо, вона гаситиметься додатково, тому час варіння можна скоротити. Якщо для паштету, її потрібно добре розварити, а значить, насіння має бути м’яким і легко розкушуватися.
Скільки замочувати квасолю
Найкраще, як ми казали, замочувати квасолю на ніч. Якщо можливості немає, замочіть її на час від години до зручного вам часу (але не більше 8-12 годин). До речі, замочування квасолі дозволяє їй стати м’якшою для шлунка, адже бобові без замочування іноді провокують неприємне здуття.
Квасоля варена калорійність
Калорійність вареної квасолі – 123 ккал на 100 гр. Це досить легкий продукт, який можна собі дозволити навіть сидячи на дієті та переживаючи про свою фігуру. До того ж, як ми згадували, у квасолі досить багато корисних вітамінів та мікроелементів, без яких нашому організму доводиться несолодко.