Спецпроєкти

Дослідження: чи корисна насправді фізична активність під час роботи?


Учені з Національного дослідницького центру та лікарні Копенгагенського університету провели дослідження щодо користи фізичної активности під час роботи.

Результати дослідження опублікували в European Heart Journal.

Сутність дослідження

У дослідженні взяли участь 104 046 жінок і чоловіків віком від 20 до 100 років.

Учені аналізували інформацію з анкет, які заповнювали жителі Копенгагена з 2003 до 2014 року. Учасники розповідали в анкеті про фізичну активність, яку поділяли на чотири категорії: низьку, середню, високу, дуже високу, під час дозвілля і на роботі.

За десять років, які охопило це анкетування, зафіксували 9846 смертей. З них 7913 випадків пов’язані із серцево-судинними захворюваннями.

Учені зрозуміли, що середня, висока й дуже висока фізична активність у вільний від роботи час знижувала ризик смертности на 26%, 41% і 40% відповідно. А ось високі й дуже високі фізичні навантаження під час роботи, навпаки, підвищували ризики на 13% і 27% відповідно.

Відомо, що здорова фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань і загальну смертність. Але, як виявилося, це правило не працює для професійної фізичної діяльности – якщо йдеться про роботу біля верстата, на баштовому крані, під час укладання шпал.

Тим, у кого висока виробнича завантаженість, непросто змусити себе внести у свій розклад додаткову фізичну активність. Але без цього показники їхнього здоров’я, як показали результати дослідження, можуть знижуватися.

«Багато людей вважає, що фізична активність, якою вони займаються на робочому місці, робить їх здоровішими, тому вони можуть розслабитися у вихідні. На жаль, наші результати показують, що це не так», — зазначили вчені.

Вони рекомендують таким людям виділяти хоча б пів години на щоденну прогулянку у вільний від роботи час. Це допоможе зменшити кардіонавантаження.

Раніше ми розповідали, що науковці винайшли тест, який діагностує депресію за аналізом крови та підбирає пацієнту ліки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь