Спецпроєкти

Цьогоріч незалежній Україні – 30 років. Згадуємо цікаві й дивні факти про неї (тут є масони, піраміди та фестиваль черешні)


24 серпня незалежна Україна святкуватиме 30-річчя. Ми згадали факти, які дозволять поглянути на Україну як на таємничий, цікавий та навіть дещо дивакуватий край. Як літак «Мрія» став героєм японської карткової гри; чи були взагалі масони в Україні; де відвідати фестиваль черешні та побачити піраміди? Відповіді на ці та інші запитання ми даємо в нашому матеріалі.

Літак «Мрія» – герой аніме

Літак АН-225 «Мрія» – вершина досягнень авіаційної промисловості України. Він є найбільшим та найпотужнішим у світі. Літаку належать рекорди з максимального перевезення комерційного вантажу та найдовшого в історії авіації моновантажу, а також абсолютний рекорд вантажопідйомності.

«Мрія» стала героєм японської карткової гри за мотивами манги Yu-Gi-Oh! Саме «Мрія» у вигляді літака-трансформера зображена на картці Mecha Phantom Beast Dracossack.

Yu-Gi-Oh! – одна з найпопулярніших колекційних карткових ігор, випущена компанією Konami у 1999 році в Японії. У Європі, США та Латинській Америці гру випускала з 2001 до 2008 американська компанія Upper Deck. Наразі гра налічує більше ніж 6 тисяч карт.

Чорнобиль форева Хаяо Міядзакі

«Чорнобиль форева» – саме так називається пісня Кузьми Скрябіна, присвячена відомій трагедії на Чорнобильській АЕС. Таким способом співак намагався привернути увагу до екологічних проблем у нашій країні.

Узагалі Чорнобиль досить часто фігурував у творчості закордонних режисерів, художників та музикантів. Варто згадати хоча б кліп Pink Floyd на пісню Marooned чи однойменний серіал від HBO.

Але найпоетичніше Чорнобильську трагедію, на думку автора матеріалу, обіграв японський режисер Хаяо Міядзакі. У своїх картинах для дорослих і дітей він не оминає гостросоціальних тем. Проблему забруднення та знищення довкілля в техногенному світі він зобразив у кліпі на пісню On Your Mark японського поп-дуету Chage and Aska, який свого часу був найпопулярнішим поп-гуртом Азії.

Події аніме відбуваються в антиутопічному місті майбутнього неподалік від АЕС, схованою під саркофагом. Одного разу спецпідрозділ вирішує штурмувати штаб-квартиру терористичного релігійного культу (алюзія на секту Аум Сінрікьо, яка здійснила теракт у токійському метро). Там вони знайшли полонену дівчину-янгола. Учені секретних лабораторій одразу забирають знайду для проведення експериментів. Однак поліціянти не здаються й вирішують знову звільнити небесну красуню.

Масонські ложі як вид громадських об’єднань

Якщо вже заговорили про релігійні культи, варто згадати й про масонів. В українській класифікації видів економічної діяльності відзначають масонські ложі як приклад асоціацій, створених із метою підтримки соціальних зв’язків.

Невідомо, чи то чиновники так жартували, чи то серйозно вирішили натякнути підприємцям на світову змову.

Взагалі історія масонства в Україні є досить цікавою. З XVIII сторіччя в нашій країні діяли десятки лож: «Озіріс» у Летичеві, «Поляк Доброчинний» у Дубно, «Понт Євксінський» в Одесі, «Вмираючий сфінкс» у Харкові та інші.

Ложі збирали довкола себе мислителів, аптекарів, підприємців, майбутніх революціонерів та інших видатних осіб. Нерідко члени лож займалися благодійністю та відбудовували міста України.

На території України діє тільки одна регулярна масонська організація, визнана світовим масонством – Велика Ложа України, до складу якої входить тринадцять чинних Достойних Лож:

  • «Три Колони» № 1 в Києві;
  • «Каменяр» № 3 у Львові;
  • «Золота Акація» № 4 в Одесі;
  • «Світло» № 5 у Львові та ін.

Наприкінці 90-их був також заснований Міжнародний орден Святого Станіслава, який пов’язували з масонством через їхні ритуали. Його Високоповажність великий пріор ордена Святого Станіслава в Україні Павло В’ялов у мантії та з мечем у руці вимовляв присягу й торкався ним плеча кандидата в лицарі.

Орден отримали Ян Табачник, Ані Лорак, Дмитро Табачник, Леонід Кравчук та інші. Велика Ложа України відхрещувалася від Міжнародного ордена Святого Станіслава, не вважаючи його масонською організацією.

Турчинов – фантаст

«30 березня о 8.00 у районному центрі Магдалинівка Дніпропетровської області в будинку за місцем проживання знайдено повішеним із ножовим пораненням грудей і відрізаними геніталіями Тихонова, 1982 р. н., працівника сільськогосподарського підприємства “Мрія”. На розташованому поруч кладовищі розорено одинадцять могил».

Так починається роман «Пришестя» екснардепа й колишнього голови РНБО Олександра Турчинова.

Сюжет книжки, м’яко кажучи, може зірвати дах. Згідно з ним в Україні при владі перебувають корупціонери та лицеміри. Ними командує президент, схожий на безграмотного бегемота (десь гикнулося Януковичу).

У країні починають відбуватися незрозумілі й криваві події (яскраво описані автором), за якими стоїть секта «Діти Люцифера».

Паралельно з цим на Землі стрімко змінюється клімат, а в багатьох державах починаються заворушення. Астрологиня Галина Шевцова каже, що в усьому винен «Чорний потік» – космічна субстанція, яка пожирає зірки та планети.

Джерело – Цензор.нет

Джерело – Цензор.нет

Про це дізнаються українці, які вирішують вийти на вулицю та висловити невдоволення. Політики й навіть опозиція у вигляді Ольги Володимирівни Вероніни, яка нудиться в катівнях Лук’янівського СІЗО, не можуть впоратися з ситуацією.

На допомогу приходить завміністра МНС Віктор Сергійович Дєєв, якому допомагають пресвітери протестантської церкви Олексій Іванович Славов та його наставник Іван Данилович Бондар.

Це лише частина чудового сюжету, у якому є інопланетяни, масони, майдани й Апокаліпсис. У цілому дуже рекомендовано до прочитання.

За авторством Турчинова були також видані романи «Свідоцтво» і «Таємна Вечеря», сценарій «Ілюзія страху» (екранізований у 2008 році), а також кілька есе.

Варто додати, що деяких читачів налякала сцена, коли майор міліції веде протокол місця злочину, де були знайдені обезголовлений труп судді та його сім’ї. А проте в книзі голів ніхто знайти не міг.

Схоже подія відбулася в Харкові у 2012 році, вже після написання роману. Був вбитий суддя Фрунзенського районного суду Харкова Володимир Трофимов і члени його сім’ї. Усі вони були обезголовлені, а їхні голови так і не змогли знайти.

Найбільша в Україні сім’я

Від фантастики художньої перейдемо до фантастики буденної.

У 2018 році представники Національного реєстру рекордів України приїхали в село Доброслав Одеської області, щоб нагороди сімейство Семенюків як одне з найбільших в Україні.

Павлу Миколайовичу Семенюку 87 років, і в нього є 127 онуків, 203 правнуки й три праправнуки. Усього сімейство налічує 346 людей.

Семенюки є частиною доброславської громади євангельських християн святих сіоністів. Вони відрізняються заможністю та великими сім’ями. Чоловіки не голяться, а тому їх називають «бородачами».

Ще одна їхня назва – «мурашковці», оскільки культ був заснований емігрантом Іваном Мурашком у 1930-му році. Він побував у США, прийняв баптизм, потім п’ятдесятництво, повернувся в Україну та оголосив себе пророком Іллею.

Зібравши навколо себе сотні вірян, Мурашко створив у містечку Сарни комуну «Новий Єрусалим».

Євангельські християни святих сіоністів харчуються по каштру (жодної крові, свинини та м’яса з молоком), вважають, що діти є даром Божим та вірять, що «Новий Сіон» буде саме там, де вони проживають.

Люди, які будують утопію

У селі Караван Харківської області можна побачити чудернацькі будинки та машини, які розмальовані або прикрашені транспарантами з дивакувато видозміненими комуністичними лозунгами, які ніби зійшли зі сторінок творів Платонова.

Найімовірніше ви зустрінетеся з жителями комуни С.П.А.Р.Т.А або «Сільськогосподарської поетизованої Асоціації Розвитку Трудовий Активності». У 1996 році її створили члени громади «Портос» (Поетизоване Об’єднання Розробки Теорії Загальнонародного Щастя).

А взагалі все почалося ще з 1987 року, коли Юрій Давидов з однодумцями заснував організацію «Б.К.Л.» – «Братство Кандидатів в Люди» з офісом на вулиці Чигрина в Харкові. Усі вони бажали побудувати «справжній» комунізм – утопічну систему, у якій усі люди були б забезпечені та щасливі.

Так була розроблена «Теорія Щастя» (налічує 6 томів за авторством Давидова) – симбіоз революційних ідей футуристів, утопічних комуністів, марксистів, поезії, математики та спорту.

Ще до цього додали культ здорового життя, марафони, йога та здорове харчування.

Ідеї настільки сподобалися громадянам тогочасної УРСР, що вони й після смерті Давидова продовжили справу його життя. Вони щодня бігають, збираються в «парламенті», займаються поезією, роблять транспаранти з комуністичними гаслами, цінують ідеї Леніна, розділяють сумісну працю, сільськогосподарську техніку, худобу та їжу, а також вираховують рівень щастя в комуні за спеціальними формулами.

Піраміди в Україні

Піраміди є візитівкою Єгипту, та й в Україні їх також можна знайти.

Наприклад, одна з них розташована в садибі Березова Рудка, яка раніше належала дворянам Закревським. Побачити споруду можна біля місцевого магазину селища. Вона встигла побувати і складом молокозаводу, й імпровізованим туалетом.

Памятка мало цікавить місцевих, хоча можна помітити, що її почали реставрувати.

Побудував піраміду юрист і масон Гнат Закревський, який побував у Каїрі та почав марити Єгиптом. Піраміда була сімейним мавзолеєм до початку революції 1917 року.

Ще одна піраміда розташована в селі Комендантівка (нині Полтавська область), яка належала роду Білевичів.

Офіцер російського флоту Олександр Білевич вирушив воювати в Єгипет під час військової кампанії Наполеона Бонапарта. Піраміди його настільки вразили, що він вирішив побудувати одну у своєму маєтку.

Цікаво, що триярусна піраміда також виконувала функції церкви. На першому ярусі проводили богослужіння, а на верхівці побудови розмістили хрест.

Це була друга за розміром піраміда в Європі – 15 метрів (найвищою є піраміда Гая Цестія в Римі – 36,4 м). Три погребальні камери, у двох з яких поховали Олександра та його дружину Софію, були з’єднані між собою підземними ходами.

Під час революції 1917 року церкву пограбували, а піраміду використовували для складу добрив. Будівлю відновили, її можна сьогодні відвідати.

Фестиваль черешні

Якщо будете в українській столиці черешні – Мелітополі, – обов’язково відвідайте щорічний фестиваль ЧерешнеВо, який проводять за підтримки місцевої влади та підприємців із 2019 року (цьогоріч відбудеться 18 червня).

Під час цієї події можна наїстися черешні досхочу, дізнатися про історію вирощування та збору черешні в Україні, відвідати майстер-класи та навіть взяти участь у черешневому карнавалі.

Чверть від 70-80 тисяч тонн черешні, яку вирощують в Україні, родом із Мелітополя. Узагалі ця ягода є неофіційним символом та годувальницею міста.

Ще наприкінці XIX мелітопольська земля була схожа на таку собі пустелю. Узимку холодно, влітку – спека. Погода була то безвітряною, то штормовою. Будь-яку воду знайти важко. Ось так в українську «Сахару» прибули родичі угорського короля, нащадки гугенотів, які втекли з Франції до Голландії, Андрій Корвацький та Луї Анрі Філібер.

Вони вирішили зробити мелітопольські землі родючими. Саме тому привезли обладнання та знання, яке дозволило місцевому населенню вирощувати «пташину вишню» – черешню – і в такий спосіб боротися з цингою.

Ну а ми з вами дістали змогу щоліта постити меми про черешню.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь