Спецпроєкти

Якою мовою мають розмовляти українські спортсмени під час виступів: коментар мовного обмудсмена


Нагадаємо, українська збірна з футболу перемогла в матчі проти шведської команди, що дозволило їй вийти до чвертьфіналу Євро-2020. Переможний гол у матчі забив Артем Довбик.

Після матчу футболіст дав коментар російською, що спричинило бурхливе обговорення в соцмережах.

Деякі користувачі наголошували на перемозі збірної та зазначали, що не так важливо, якою мовою розмовляють наші спортсмени. Інші ж були більш категоричними: наприклад, письменниця Лариса Ніцой назвала Артема Довбика «московитом» і закликала «сказати йому, що українські герої розмовляють українською».

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь дотримується думки, що українські спортсмени під час виступів, наприклад, пресконференцій, мають розмовляти державною мовою.

Коментарі мовного обмудсмена

За словами Креміня, публічні коментарі та пресконференції, у яких беруть участь українські спортсмени, їхні тренери чи представники федерацій/клубів, передовсім мають бути державною мовою.

Також мовний омбудсмен додав, що «спорт має національну ідентичність, тому він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім».

Кремінь нагадав, що закон не регулює мову приватного спілкування спортсменів. А от «задля неухильного дотримання мовного законодавства, всебічного захисту та розвитку української мови» обмудсмен повторно надав мовні рекомендації всім без винятку спортивним федераціям, асоціаціям, товариствам, закладам і клубам.

Раніше ми розповідали, що в Польщі невідомий чоловік напав на групу українців, які розмовляли державною мовою. Відомо, що нападник був напідпитку. Його затримали поліціянти. Згодом чоловіка мають допитати й висунути проти нього звинувачення.

Також ми писали, що ведуча 2+2 Кароліна Ашіон звинуватила в расизмі міністра культури України Олександра Ткаченка. За словами ведучої, шість років тому Ткаченко відмовив їй у посаді через колір її шкіри. За посиланням можна почитати про конфлікт докладніше – з коментарями Ашіон і самого Ткаченка.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь