Спецпроєкти

Pornhub і OnlyFans – лише перші кроки: як християнські активісти реформують порнобізнес


Сервіс еротично-порнографічного контенту OnlyFans раптово заявив, що з 1 жовтня заборонить весь еротичний і порнографічний контент.

Через тиждень сервіс так само раптово заявив, що нічого забороняти не буде. Він зміг «‎домовитися й дістати гарантії».

‎OnlyFans атакують через ті самі причини, що і Pornhub. Стоять за цим одні організації: американські банки, платіжні системи та християнські активісти, які мріють заборонити секс-працю й порно.

Хто й чому забороняє OnlyFans?

Головні правила для будь-якого сайту з порно – відсутність дитячої порнографії та контенту, який оприлюднений без згоди учасників.

Розслідування BBC показало, що діти свідомо обходять системи захисту OnlyFans, щоб продати на сервісі свої відео.

Наявність забороненого контенту також підтверджували й у самому OnlyFans – у липні 2021 року платформа видалила 15 акаунтів із дитячим порно.

Американські банки та платіжні системи сильно ризикують, коли співпрацюють із сервісами, яких підозрюють у поширенні такого контенту. Тому BNY Mellon, JP Morgan Chase та Metro Bank відключили сервіс від платежів.

В інтерв’ю Variety засновники OF казали, що виплачують по 300 мільйонів доларів щомісяця понад мільйону творців контенту. Такі об’єми виплат неможливі без банківської системи.

Саме через страх втратити всі банки OF пішов на заборону контенту, який його й прославив. Але смерть OnlyFans скасовано, принаймні поки що.

OnlyFans не Pornhub

Pornhub також звинувачений у поширенні дитячого порно. Йому довелося видалити всі відео з непідтвердженими учасниками – а це 650 тисяч роликів. Також сайт посилив модерацію контенту.

Є велика відмінність між нападками на Pornhub і нападками на OnlyFans. Проти PH подали до суду десятки постраждалих, чиї відео розміщували на сервісі без згоди. Проти OF поки що не було жодного позову.

Християнські активісти заходять у чат

Коли OF заявив про заборону порно, Національний центр сексуальної експлуатації (National Center on Sexual Exploitation) написав у себе на сайті «Перемога!». Він заявив про свій вплив на це рішення.

Раніше він також брав на себе частину відповідальності за те, що Visa й Mastercard розірвали стосунки з Pornhub.

Головне завдання організації – знищити всю секс-індустрію, передає сайт Slate.

Представники спільноти позиціюють себе як безпартійні та нерелігійні. Однак фактично це організація євангелістських християн, які вже понад століття борються із секс-роботою.

До речі, 102 члени Конгресу вимагали від Мін’юсту США перевірити Onlyfans на предмет торгівлі людьми та експлуатації неповнолітніх. У своїй заяві вони посилалися на дослідження саме цього центру.

Друга велика організація євангелістських християн – Exodus Cry. Вона пов’язана з Міжнародним домом молитви в Канзас-Сіті.

Wired пише, що це потужна лобістська організація, яка теж воліє знищити порно.

До своїх перемог вона відносить примус Pornhub до жорсткішої модерації контенту, а також тиск на OnlyFans.

Учасниця Exodus Cry та засновниця traffickinghub (інший антипорно рух) Лайла Мікельвейт заявила, що наступною їхньою ціллю є Twitter. Так, у Twitter теж є порнографія.

Боротися з торгівлею людьми та дитячою порнографією круто, але є інший бік

Християнські активісти тиснуть на порносайти через закони про дитячу порнографію й через закони про боротьбу з торгівлею людьми.

Якщо посилення модерації контенту – це позитивне зрушення, то боротьба з онлайн-сервісами тільки погіршить становище щодо торгівлі людьми.

OnlyFans популярний серед секс-працівників саме тому, що дарує їм незалежність і безпеку. Вони можуть працювати як хочуть, де хочуть і скільки хочуть. Абсолютно незалежно від сутенерів, продюсерів, бізнесу та криміналу. Також працювати вдома безпечніше, ніж на вулиці.

Заборона OF може змусити деяких працівників повернутися на вулиці або шукати інші платформи для публікації контенту.

Подібна ситуація була, коли у 2018 році закрили сайт Backpage. Ним здебільшого користувалися секс-працівники.

Vice пише, що цей сайт надавав можливість перевіряти клієнтів і відходити від вуличної роботи, що є набагато безпечнішим.

Згідно з дослідженнями, утиски онлайн-сервісів для секс-працівників призвели до фінансової нестабільності для 72,45% учасників дослідження. Водночас 33,8% повідомили про зростання насильства з боку клієнтів.

Читайте також історії українців, які публіковали контент на OnlyFans.

Наше велике дослідження того, як порно впливає на психіку та стосунки в парі.

Які тренди в сексі існують у 2021 році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь