Спецпроєкти

У Києві активісти конфліктують через метадонову аптеку


У Києві стався конфлікт щодо спеціалізованої аптеки, яка продає препарати для наркозалежних людей. Ця аптека розташована на Борщагівці поряд із двома дитячими садками та школою.

Місцевий активіст Тарас Рибаченко вимагає прибрати спеціалізовані препарати з полиць цієї аптеки, у такий спосіб відсунути наркозалежних людей якомога далі від навчальних закладів.

Він зняв відео, у якому декілька людей стверджують, що навколо аптеки люди ін’єкційно вживають препарати.

Активісти Клубу «‎Еней», які допомагають наркозалежним і чергують біля цієї аптеки, розповіли bit.ua, що жодного разу не бачили, щоб люди кололися на вулиці.

Вони працюють біля аптеки з 10:00 до 14:00 та надають наркозалежним допомогу: роздають шприци, презервативи й тестують на ВІЛ. Усе це відбувається в межах державної програми.

«Прибрати ліки для наркозалежних — це те саме, що прибрати ліки для людей із діабетом. Наприклад, ці ліки приберуть, люди просто підуть під іншу аптеку, створюватимуть там ще більшу чергу. Це ніяк не розв’яже питання, а тільки зробить ще гірше, просто в іншому місці», — каже активістка Катерина.

Активісти, які допомагають наркозалежним, не проти перенесення спеціалізованої аптеки якомога далі від навчальних закладів. Але категорично проти того, щоб єдину таку аптеку в цьому районі закривали.

Нагадаємо, що на bit.ua є два великих матеріали про наркозалежність:

Текст про те, що не так з українською наркополітикою. У ньому ми порівняли досвід інших країн з Україною.

Три історії наркозалежних, де три дівчини чесно розповіли про власні стосунки з наркотиками.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь