Спецпроєкти

Про кохання, сенс життя та сім’ю: добірка найкращих мультфільмів «Діснея»


«Дісней» зробив життя мільйонів дітей трішечки кращим. Мультфільми цієї студії змушували нас плакати, сміятися, чогось учили й зігрівали вечорами. Ми вирішили на свій розсуд зробити добірку найкращих мультфільмів «Діснея»

Мультфільм «Діснея» про сильну жінку ‒ «Мулан»

Мулан забули на деякий час, але після виходу фільму «Мулан» одразу захотілося переглянути оригінальний діснеївський мульт. 

Як на мене, він значно кращий, ніж «Попелюшка», «Спляча красуня» чи «Русалонька», проте чомусь поступається їм у культовості. 

Мулан прикидається хлопцем та йде до армії замість свого старого та хворого батька. Звісно, її обман розкривається – утім, дівчина все одно залишається воювати.

Сама Мулан не схожа, наприклад, на Сару Конор: вона хоч і воякиня, але водночас тендітна, мрійлива й витончена. Оце рольова модель для дівчат, та ще й у 1998 році. 

Епічне, захопливе полотно, достатньо смішне, трагічне й романтичне. Всім радимо переглянути чи подивитися вперше.

Мультфільм «Діснея» про віру в себе й оточення ‒ «Зоотрополіс»

У світі, де існують носороги, ведмеді, слони, вовки й леви, ніхто не хоче брати на роботу в поліцію крольчиху. Але для того, щоб розкривати найбільші злочини, потрібні кмітливість і наполегливість, зовсім не фізична сила. 

«Зоотрополіс» ‒ сучасний мультфільм про сучасний світ. Суспільство стало мультикультурним як ніколи, а стереотипи нікуди не зникли. 

Мультфільм «Діснея», який повністю перевертає весь «Дісней» ‒ «Крижане серце»

У «Крижаному серці» є класична діснеївська історія: принцеса у вежі, прокляття, кохання до чарівного принца, зимова казка й гарні пісні. 

Та всі ці елементи використано лише для того, щоб знищити традиційні тропи. Дісней бере все своє надбання й тріумфально спалює, щоб перегорнути сторінку, все переосмислити та йти далі. 

Зовсім не хочеться спойлерити, наводити якусь конкретику, просто подивіться мультфільм або перегляньте повторно. Це дійсно епохальна стрічка. 

«Let it gooooo. Let it gooooo!

I am one with the wind and sky…»

Мультфільм «Діснея» про сенс життя ‒ «Душа»

Якщо шанс, якого ти чекаєш, зовсім не настане або настане занадто пізно? 

Так сталося з головним героєм стрічки «Душа» Джо Гарднером. Він все життя любив джаз і мріяв стати професійним музикантом. 

За крок до мрії він помер. Уже в потойбічному світі він почав робити те, що треба було робити все життя ‒ битися за мрію й вигризати свій шанс на щастя. 

Так починається історія «Душі». Мультфільм порушує питання життєвого призначення, «іскри», сенсу, життєлюбства й песимізму. 

А ще це один із найкрасивіших мультфільмів із технічного погляду. Що ще треба? Я вже побіг передивлятися стрічку втретє. 

Найкращий із кращих всіх часів і народів ‒ «Король Лев»

Одна з найсильніших стрічок в історії й точно одна з найкращих у жанрі мультиплікації. 

«Король Лев» дає одну з найцінніших порад для батьків. Якщо одного сина назвати Муфаса, що в перекладі означає «король», а другого сина – Шрам, то молодший точно виросте гівнюком. 

Якщо без жартів, то мультфільм не збирається жаліти глядача. Він не просто показує смерть старшого лева, він робить це в слоумо, а потім перемикається на жах в очах Сімби. 

Мати Сімби та його подружка залишаються під владою тирана, землі королівства виснажуються, левів роблять істотами другого сорту, порівнюючи з гієнами. 

Мені здається, що моє дитинство закінчилося після «Короля Лева». Який ще мульт так у лоб і так чесно говорить про смерть, зраду й тиранію?

Біль не має значення, бо він вже в минулому. Важливо лише те, як ти на власному болю вчишся. Цього мене навчив Рафікі. 

Читайте також:

«Злюки бобри», «Шоу Рена і Стімпі» та «Кураж – боягузливий пес»: найкращі мульсеріали 90-х

Сім глибоких та незвичних мультфільмів для дітей

 

  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь