Спецпроєкти

Що почитати цієї осені: 15 небанальних книг


Восени час не лише кутатися в плед, але й «годувати» свій мозок. Займайте зручну позу на дивані й читайте книги, які ми вам від душі радимо.

Жодного «Кульбабкового вина» та «Їж, молись, кохай». Розповідаємо, що хорошого почитати цієї осені так, щоб небанально та з користю.

Що почитати тим, хто хоче бути в тренді

«Дівчина з Данії», Девід Еберсгоф

Ця книга – спроба розповісти історію другої у світі трансгендерної жінки – Лілі Ельбе. Вона пояснює, як людина почувається в чужому тілі. Та цей роман цікавий не тільки тим, що розповідає історію чоловіка, що став жінкою. Він також показує дивовижну силу любові та співчуття. Адже тут є ще одна жінка – та, яка не відвернулася від свого коханого, а допомогла йому пройти через це перевтілення.

«Допплер», Ерленд Лу

Дауншифтинг у розумінні соціального явища – це втеча від звичайного активного або напруженого життя. Зазвичай дауншифтери радикально змінюють обстановку. Допплер – головний герой – змінює рідний дім і сім’ю на ліс. Та заводить собі товариша – молодого оленя. Про його пригоди читати весело, історія захоплює та провокує на роздуми.

Фантастика

«Дюна», Френк Герберт

Непогано було б не тільки подивитися екранізацію Вільнева, а й почитати першоджерело. Роман розмиває межу між класичною фантастикою та фентезі й захоплює магією постапокаліптичного світу. У ньому піднімаються важливі й неоднозначні теми економіки, соціології та екології.

Сюжет розповідає про імператорів та їхніх наближених людей, що керують Всесвітом. Два великих клани борються за прянощі на пустельній планеті Арракіс. Ці прянощі, або спайс, є психоактивною речовиною, а також допомагають мутованим людям передбачати майбутнє для безпечних подорожей космосом.

Всього у циклі 6 книг, тому вам буде чим зайнятися всю осінь.

«Мандрівний замок Хаула», Діана Вінн Джонс

Фентезі, що варто почитати кожному любителю. Книга із неймовірно захопливим сюжетом. Спершу нічого не розумієш і намагаєшся розібратися, хто є хто. А потім неможливо відірватися. Роман не схожий на жодну казку. У книзі присутній добрий гумор та небанальна й емоційна історія кохання.

Що почитати підлітку

«Моя неймовірна подруга», Елена Ферранте

Це зовсім не ідеалізована історія найкращих подруг, які завжди при одній думці, з однаковими іграшками й живуть у злагоді. Тут чимало страху, болю, дитячих образ і серйозної конкуренції між дітьми, які поводяться майже як дорослі.

Ця книга частково описує покоління наших бабусь, батьків, можливо й покоління 25-30-річних, хто виростав без особливих вигод та мусив уже з дитинства складати план із заробітку на життя.

«Зільбер», Керстін Ґір

Роман, що варто почитати підлітку 13-14 років. У книзі є все, що хвилює юних дівчат: красиві хлопці, шкільні пригоди, містика, таємниці та перше кохання. Сюжет трішки передбачуваний, але цікаво поспостерігати, як авторка розмотує клубок із нелогічних та часом відверто дивних сюжетів.

«Таймлесс», Керстін Ґір

Трилогія про подорожі в часі. Легка лексика та захопливий сюжет примушують просто «проковтнути» всі три книги одна за одно. Тут і підліткові переживання, суперздібності, до яких потрібно звикнути, проблеми у школі, сімейні драми та перше кохання.

З усім цим має впоратися юна головна героїня. А ще – розгадати таємниці історії та врятувати світ.

Що почитати у відпустці

Якщо ви планували відпустку в теплі краї, не забудьте захопити з собой книжки, аби читати їх на пляжі.

«Мемуари гейші», Артур Голден

Читається легко завдяки приємній авторській лексиці та цікавим метафорам, що пояснюють непрості почуття головної героїні. Такі книги відкривають двері у зовсім інший світ. Чужої країни, далекого часу, іншої культури.

У романі йдеться про Японію в період Другої світової війни. І, звісно ж, про гейш. І хоча вся історія крутиться довкола життя досить вузької групи людей, можна вибудувати для себе загальну картину побуту країни та її звичаїв.

«Так, але», Тарас Прохасько

Книга для сонячного настрою. Це збірка есеїв про дітей, дорослих та дорослих дітей, з якої так і рветься життя у всіх його проявах. Кожна коротка історія під час читання ніби проживається особисто в найдрібніших деталях: від шуму карпатських лісів до вологого післягрозового пилу під ногами. Неодмінно беріть із собою, якщо вибираєте, що почитати на відпочинку.

Детективи

«Містер Мерседес», Стівен Кінг

У книзі більше детективу, менше містики та героїв, ніж зазвичай любить у свої творах письменник. Все крутиться навколо однієї невеликої групи людей, тому не відволікаєшся на імена.

У романі достатньо цікавих образів, які майстерно розкриті. А ще тісно переплелися відчай та любов. Кінг нагадує читачеві, що любов – безумовна річ і вона намагається будь-якому відчаю протистояти.

«Я бачу, вас цікавить пітьма», Іларіон Павлюк

Сучасний детектив, що варто почитати любителям подумати про вічне. Це історія про людську пітьму та байдужість, про гріхи та розплату за них.

Кримінальний психолог розслідує зникнення дівчинки в забутому Богом селі. Там живе серійний маньяк, який чинить страшні злочини. Але селяни ігнорують це, вони черстві, байдужі й ненавидять своє життя. І хоч головний герой не втрачає надії знайти дівчинку, здається, що це потрібно лише йому.

Що почитати для саморозвитку

«Фактологія», Ганс Рослінг

Ця книга важлива для всіх, хто живе на цій планеті в епоху постправди. Адже багато з нас має хибні уявлення про світ. Факти, які ми вважаємо правдивими, давно втратили актуальність. А новими ми мало цікавимось, або ж не вміємо їх фільтрувати.

Книга допомагає розібратися з фактами й мислити критично. Адже світ постійно змінюється. І речей, які стали кращими, насправді так само багато, як і тих, що погіршали.

«Рік, прожитий правильно», Бретт Блюменталь

У книзі всього потроху: правила здорового харчування, корисні спортивні звички, рекомендації з наведення ладу в домі та голові. Суть цієї «програми» в тому, щоб протягом року щотижня додавати до свого розпорядку одну корисну звичку. Якісь із них будуть неактуальні, якісь не сподобаються, але щось точно залишиться. Матеріал, що варто почитати для особистісного зростання.

Що варто почитати із сучасної літератури

«Мої запасні життя», Ірина Славінська

Збірка есеїв сучасної української журналістки. Написана вона приємною живою мовою, десь із влучним гумором, а десь серйозно. Тут і роздуми про політику, і про соціальні проблеми нашого суспільства. Про філологію і родинну пам’ять. Про особисте життя та роботу. Про подорожі та навчання. І кожен з коротких нарисів є тим маленьким запасним життям.

«Амадока», Софія Андрухович

Що сучасного почитати? Обов’язково «Амадоку». Авторка присвятила роман темі пам’яті. Із цілого намиста вузликів про минуле і сучасне складається потужна оповідь про те, що було. Або могло б бути. Книга заворожує своєю глибиною, кількістю тем та постатей, що зринають у ній. Ти ніби проживаєш всі ці історії та намагаєшся осягнути трагедію кожного героя.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь