Спецпроєкти

5 причин почати їсти сир на сніданок


Редакція bit.ua вже розповідала вам, як зробити сніданок максимально корисним. Ми також встигли провести пропаганду сніданків з вівсянки. Каші – це безпрограшна ранкова їжа, але ми завжди виступаємо за різноманітність. Тому рекомендуємо включити до свого раціону початку дня сир, адже на це є багато причин. Щонайменше п’ять.

Сир на сніданок

Смачний сир на сніданок – це збалансований продукт, який легко засвоюється організмом. Сир складається з білка, жирів, лактози, ферментів та вітамінів. У його складі лише 3% вуглеводів. З 500 г молока виходить приблизно 200 г сиру. Це означає, що його поживна цінність значно вища, ніж молоко.

Можна експериментувати з сиром на сніданок рецепти, адже цей продукт добре сумісний з багатьма іншими.

Жирність сиру – від 0 до 20%. Завдяки амінокислоті метіоніну в його складі знежирений сир на сніданок має ліпотропну дію, а значить, запобігає ожиріння. Метіонін також знижує рівень поганого холестерину у крові.

Крім поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, сир запобігає захворюванням серця, підшлункової, печінки та нирок. Він також сприяє профілактиці недокрів’я, туберкульозу та атеросклерозу. Сир підтримує активність мозку та позитивно впливає на зростання людини.

Сир на сніданок користь

У складі сиру від 14% до 18% молочного білка казеїну. Казеїн добре збалансований і дуже поживний, але, на відміну від тварин білків, легко засвоюється і практично повністю перетравлюється організмом.

Сир багатий кальцієм і фосфором, а значить, при його частому споживанні покращується стан зубів, нігтів, волосся, кісткової тканини та нервової системи. Крім високого вмісту кальцію, сир корисний тим, що у його складі практично немає речовин, що перешкоджають його засвоєнню. Навіть навпаки: лактоза та амінокислоти у сирі підвищують корисну дію кальцію.

Чому не можна їсти сир на сніданок?

Існує думка, що не можна їсти сир з ранку. Втім, це міф – і сподіваємось, ми переконали вас, що сир – це чудова ідея для сніданку. Але, як і з будь-якими іншими продуктами, з сиром теж важливо дотримуватися норм. Намагайтеся їсти не більше 200 г сиру на день, щоб він пішов на користь. До того ж, якщо ви не можете вранці щось їсти, не варто запихувати в собі: краще від цього не стане, що б не говорили поради з інтернету.

Якщо вам не подобається сир у чистому вигляді, приготуйте з ним смачні страви на сніданок.

  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь