Спецпроєкти

«Ми не повинні залишати країну, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на мир і зараз перебуває на межі вторгнення тієї самої країни, яка переконала її зробити це», – заява Річарда Бренсона


Засновник компанії Virgin Galactic і найбагатша людина Великої Британії опублікував заяву, де звернувся до світу із закликом підтримати Україну й надати їй допомогу.

Про це засновник Virgin Galactic повідомив на своїй сторінці в інстаграмі.

«Світ повинен підтримати Україну»

«Я поділився своїми думками про те, чому світ повинен підтримувати Україну, яка добровільно відмовилася від своєї ядерної зброї. В обмін на Росію, яка поважає незалежність і суверенітет та сучасні кордони України. Зараз вона перебуває на межі вторгнення з боку тієї самої країни, яка переконала Україну зробити це», – написав Бренсон у своєму інстаграмі.

Заяву із закликом допомогти Україні Річард Бренсон оприлюднив на своєму сайті. Ми публікуємо його пряму мову.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Richard Branson (@richardbranson)

Оскільки Росія продовжує накопичувати війська на кордоні з Україною, один елемент цієї неприйнятної агресії переважно ігнорується.

Нещодавно я поділився своїми поглядами на ситуацію і чому всі повинні об’єднатися, щоб відстояти суверенітет України. Цього тижня я розмовляв із Вадимом Пристайком, послом України у Великій Британії, про роль світової бізнес-спільноти та необхідність відстоювати мир.

Посол порушив дуже актуальне питання Будапештського меморандуму 1994 року. Тоді Росія підписала зобов’язання «поважати незалежність і суверенітет і існуючі кордони України». Своєю чергою Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від свого ядерного арсеналу.

Анексія Криму з боку Росії у 2014 році стала першим серйозним порушенням Будапештського меморандуму. Російське вторгнення найближчими днями розірве Меморандум і матиме катастрофічні наслідки. Відверта неповага до верховенства права та чинності міжнародних договорів була б катастрофічною для мирного співіснування між націями. Це знищує часто чутливий баланс сил, який забезпечує мир і процвітання в багатьох частинах світу.

Вторгнення Росії в Україну ще більше знищило б справу роззброєння та нерозповсюдження, в основі якої є міжнародні угоди. Без обов’язкових угод та їх виконання не може бути миру. Який сигнал посилає агресія Росії іншим ядерним державам, які готові підписати міжнародні договори про роззброєння? Це слизька дорога.

Деякі стверджують, що якби Україна тримала ядерну зброю, Крим цілком міг би залишитися частиною України. І не було б також нарощування російських військ. Безсумнівно, що продовження агресії Росії проти України демотивує тих, хто раніше хотів скорочувати запаси зброї. Оскільки це говорить про те, що будь-яку угоду можна в односторонньому й свавільному порядку розірвати.

На фундаментальнішій ноті, односторонній вихід і кричуще ігнорування міжнародних договорів також вказують на справжню кризу багатосторонності. Багатосторонні установи, які давно створені для підтримки миру та забезпечення сталого розвитку, більше не користуються таким же рівнем підтримки та поваги. Занадто багато в чому міжнародна співпраця поступилася місцем малодумному націоналізму. Це реальна загроза для верховенства права, якої людство не бачило із часів, що призвели до Другої світової війни.

Ця ситуація не просто погана новина для України саме в цей момент гострої кризи. Це погана новина для кожної нації, теперішньої та майбутньої, яка прагне захистити свій суверенітет.

Світ має підтримати Україну. Ми не повинні залишати країну, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на мир і зараз перебуває на межі вторгнення тієї самої країни, яка переконала її зробити це.

Позиція Річарда Бренсона

Це не перша заява в підтримку Україні. Увечері 27 січня 2022 року Річард Бренсон опублікував статтю на своєму сайті «Мої думки про Україну та Росію». 

У своїй заяві Річард Бренсон закликав бізнес-лідерів об’єднатися та захистити суверенітет України в умовах агресії з боку РФ. Також мільярдер розповів, що завжди виступав проти будь-яких війн. Наприклад, ще у 1968 році він приєднався до десятків тисяч молодих людей на Трафальгарській площі в Лондоні, які виступали проти війни у ​​В’єтнамі. За словами Бренсона, цей конфлікт коштував незліченних життів, скалічив сотні тисяч дітей та дорослих і закінчився принизливою поразкою для США та її союзників.

А 35 років тому мільярдер був серед мільйонів людей у ​​всьому світі, які вийшли на вулиці, протестуючи проти вторгнення в Ірак. Бренсон назвав цей наступ безрозсудним, адже він дестабілізував Близький Схід і зробив світ менш безпечним.

Фото Тіма Окендена. (Фото PA Images через Getty Images)

«Вісім років тому, коли наміри Путіна в Україні стали більш очевидними для решти світу, ми розпочали зусилля, щоб мобілізувати лідерів російського та українського бізнесу. Спонукаючи їх стати прихильниками мирного врегулювання між своїми країнамиЯ пам’ятаю численні глибокі зустрічі та дзвінки з лідерами й експертами в політиці та бізнесі. І ми набагато краще розуміли динаміку влади, що підігріває цей конфлікт. Ми також швидко дізналися, що жоден із наших російських контактів, хоча приватно виступав проти російського військового втручання, не був готовий підняти свій голос публічно. Ми оприлюднили заяву бізнесу, яку з радістю підписали західні та українські бізнесмени, але нам не вдалося отримати жодного підпису Росії, оскільки їхній страх перед репресіями з боку режиму в Москві був занадто великим», – пише Річард Бренсон.

Засновник компанії Virgin Galactic вважає, що в якийсь момент звичайні росіяни усвідомлять, що вони заслуговують на краще. 

«Для керівників бізнесу це момент зібратися разом і відстояти суверенітет України. Навіть якщо це має свою ціну, всі ми повинні дати чіткий сигнал, що одностороння агресія завжди неприйнятна й що світова бізнес-спільнота підтримуватиме весь спектр санкцій проти будь-якої країни, яка прагне порушити суверенітет іншої», – підсумував Річард Бренсон.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь