Спецпроєкти

Наскільки подешевшала оренда квартир у Києві – статистика


На сьогодні в Києві кількість пропозицій оренди житла в рази перевищує наявний попит. До війни щомісячно рієлтори з найму укладали понад три тисячі угод, зараз у середньому — 300. Про це пише «Вечірній Київ».

Що з ринком оренди квартир у Києві?

Аналітик SV Development Сергій Костецький наголошує, що ситуація катастрофічна. Це пов’язано с масовою евакуацією зі столиці в перші два місяці війни.

Лише за цей період з Києва виїхали більше ніж 2 млн мешканців, серед яких близько 80% – орендаторі житла.

Повернулися до міста, за словами Костецького, переважно кияни. Багато постійних винаймачів залишається в інших містах України чи за кордоном.

Ще одна проблема – під час війни деякі власники бояться здавати житло переселенцям.

Зараз ціни на оренду квартир у Києві впали орієнтовно на 30 відсотків від довоєнного рівня. Попит є на переважно дешеві квартири, на дороге елітне житло – мінімальний.

Спеціаліст з нерухомості Сергій Боровський стверджує – пропозицій на ринку оренди житла у Києві дуже багато. Переважно орендують квартири та кімнати переселенці з регіонів, де проходять бойові дії.

Ціна залежить від району, будинку, стану житла. Найдешевші пропозиції – переважно у старих будинках у Дарницькому, Дніпровському, Деснянському, Солом`янському, Святошинському районах. Там однокімнатну квартиру можна винайняти й за чотири тисячі гривень, без ремонту – 3,5 тисячі гривень, смарт – 3-3,5 тисячі гривень.

Дорожче винайняти квартиру – у Печерському, Шевченківському, Оболонському районах, особливо якщо це новий будинок і житло з ремонтом. Середня ціна – шість-сім тисяч гривень та більше.

Раніше ми пояснювали, як в Україні збираються вирішувати проблеми опалення цьогоріч.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь