Спецпроєкти

«Усе, що виспівує орківські війська, зникне»: у МОН змінять шкільні програми з кількох предметів


Міністерство освіти і науки готує зміни до шкільних навчальних програм. Зміни запровадять щодо таких предметів, як захист Вітчизни, зарубіжна література, історія України та всесвітня історія.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону 7 червня.

Деталі

До середини червня група спеціалістів має подати МОН пропозиції змін щодо шкільної програми з кількох предметів.

«Відповідно до наказу МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати до МОН, і ці зміни ми будемо вносити окремими нормативними документами», – підсумував Вітренко.

У навчальній програмі з захисту Вітчизни зосередяться на практичних питаннях – зокрема додадуть вивчення мінної безпеки.

Крім того, змін також зазнають навчальні програми із зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Із програми зарубіжної літератури, наприклад, мають намір виключити роман російського письменника Льва Толстого «Війна и мир».

«Такого в Україні вивчати не будуть. Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури», – наголосив Вітренко.

Що стосується Історії України та всесвітньої історії, то МОН планує змінити вимоги щодо методології викладання цих предметів.

«Історія України та всесвітня історія – ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни в методологію викладання історії (України) та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та “руським міром” на основі історичної правди», – розповів Вітренко.

За його словами, відомство також опрацьовує питання видання нових підручників.

Крім того, заступник глави МОН повідомив, що наразі тривають дискусії щодо того, чи варто залишати у програмі зарубіжної літератури когось із російських письменників. При цьому програму з предмету оновлять.

Раніше ми повідомляли, що харківські 11-класники танцювали вальс біля своєї школи, зруйнованої рф.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь