Що з роботою та доходами українців під час війни – дослідження
Як змінилася робота та дохід українців під час повномасштабної війни – у дослідженні Gradus Research.
Скільки українців мають роботу
Рівень працевлаштованості від початку повномасштабного вторгнення росії в України не зазнав значущих змін – 58% громадян мають роботу, з них 39% працюють повний або неповний робочий день.
Відсоток українців, що мають роботу, але не працюють, дещо знизився від початку війни (з 23% до 19%). Серед 35% непрацевлаштованих третина (34%) втратила роботу після початку війни, а інші 44% не працювали задовго до 24 лютого.
Найбільша частка тих, хто має роботу і працює, зафіксована серед жителів Центру (50%) та Заходу (49%), а також тих, хто залишився вдома (43%). Серед зовнішніх мігрантів майже половина опитаних (48%) втратила роботу після початку війни, і цей відсоток вищий, якщо порівнювати з вибіркою загалом (34%).
Доходи українців
74% працевлаштованих отримують заробітну платню, проте значна частка не має впевненості в тому, що це буде відбуватися і надалі (46%).
Серед усіх опитаних переважна більшість заявляє про зниження доходу у порівнянні з довоєнним часом (73%).
Найбільша частка тих, хто декларує зниження доходу, зафіксована серед внутрішніх мігрантів (83% проти 73%), тоді як серед тих, хто переїхав за кордон, таких найменше (61% проти 73%).
Представники старших вікових груп (45-54 та 55-60) частіше за інших декларують зниження свого доходу з початку повномасштабної війни (79% та 81% відповідно). Серед молоді (18-24) значно менше тих, хто зазнав втрат у рівні доходу (51% проти 73%).