Спецпроєкти

Які професії та мови програмування обирають новачки в IT


Які професії та мови програмування обирають новачки в IT, скільки планують заробляти і які плани мають на найближчі роки? Про все це – в дослідженні IT-компанії GlobalLogic.

Професії, які обирають світчери 

Новачки в IT найчастіше обирають саме інженерний напрямок – професію розробника сайтів або тестувальника. Керування проєктами та менеджмент цікавить лише 17% світчерів.

При опитуванні респонденти могли обирати декілька варіантів відповідей, тому сукупні відсотки перевищують 100%. Таким чином результати опитування наступні:

Мануальне або автоматизоване тестування обрали для себе 41,3% світчерів, front-end, тобто розробки користувацького інтерфейсу, – 35,7%

Також популярними напрямами серед респондентів стали:

  • розробка технологій для “двигунів” сайтів, серверні технології – back-end (26,8%);
  • розробка смарт-пристроїв (19,7%);
  • створення застосунків для мобільних систем iOS та Android (17,8%);
  • бізнес-аналіз (17,4%);
  • керування проєктами (16,9%);
  • підтримка, розгортання та адміністрування мереж, робочого середовища проєкту чи розробника (11,3%).

Найпопулярніша мова програмування серед початківців

Більшість спеціалістів-світчерів віддають перевагу JavaScript 59,5%

Водночас Python також дуже популярний серед новачків понад 56,4% обирають його для вивчення. Мову С/С++ обрали 23,1%, TypeScript 16,4%, С# – 12,3% , Go 10,3%, Java 9,2%.

Скільки планують заробляти та ким бачать себе за п’ять років

65% респондентів хочуть працювати в команді розробників, тестувальників, бізнес-аналітиків тощо.

24,8% світчерів планують реалізувати себе в управлінні командою на таких посадах, як  team lead, project manager або scrum master. 

Очікування світчерів щодо компенсацій за п’ять років такі: більшість, 40,3%, опитуваних планують заробляти від $2000-4000, а 28,6% розраховують на  компенсацію в розмірі  $4000-6000, 14,6% – $6000 і більше, 10,7% – $1000-2000.

Попит на IT-спеціалістів росте У Міністерстві цифрової трансформації повідомляють, що Україна потребує ще понад 450 тисяч IT-спеціалістів. GlobalLogic продовжує залучати інженерів сьогодні компанія має понад 340 відкритих позицій в тому числі для trainee, а на платформі GlobalLogic Education початківці можуть знайти для себе можливості для розвитку в ІТ та корисні навчальні матеріали.

Раніше ми роз’яснювали новий законопроєкт про фриланс – що саме він змінить для працівників і працедавців.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь