Спецпроєкти

КиївПрайд відкриває Квірний Пункт незламності. Для відвідин треба заповнити анкету – чому декого це обурило і яка позиція організації?


Українська громадська організація КиївПрайд оголосила, що відкриває Квірний Пункт незламності. Він розташовується у ком’юніті-центрі в Києві і працює у вівторок, четвер та суботу з 17:00 до 20:00.

У пункті є електроенергія, Wi-Fi, опалення, робочі місця, вода/чай/кава, йдеться у соцмережах спільноти.

Щоб відвідати Квірний Пункт незламності, потрібно заповнити анкету – дати посилання на свої соцмережі, вказати, в який день збираєтеся прийти, а також зазначити, які івенти КиївПрайду ви вже відвідували і коли. Якщо це ваше перше відвідування ком’юніті центру, потрібно надати посилання на соцмережі двох людей зі ЛГБТКІ+ спільнот, які можуть дати вам рекомендації.

До останнього пункту виникли питання: користувачі/-ки соцмереж закидували громадській організації дискримінацію

bit.ua звернувся за коментарями до KyivPride щодо діяльності Квірного Пункту незламності, анкет з погрозами і заходів безпеки для відвідувачів/-ок і адміністраторів/-ок.

Для чого потрібна анкета?

Анкета заснована на багаторічній практиці проведення івентів у safe-центрах KyivPride, у шелтері і ком’юніті-центрі організації, пояснює координатор комунікацій організації KyivPride Едвард Різ. Для реєстрації на ці події створювали подібні анкети – і до цього подібного розголосу і питань про дискримінацію не виникало.

«Ця вимога в анкеті [вказати посилання на соцмережі двох людей зі ЛГБТКІ+ спільнот, які можуть дати вам рекомендації – прим.ред.]потрібна для того, щоб зрозуміти, що людина дійсно є френдлі, – каже Різ. – Це не означає, що ми не пускаємо гетеросексуальних людей. Ми пускаємо всіх, хто пройде цю перевірку. Щоб її пройти, потрібно показати, що ти не є гомофобною/агресивно-гомофобною лоюдину. В таких людей зазвичай є знайомі з ЛГБТ-спільноти – не обов’язково активісти, це можуть бути друзі і подруги, однокласники/-ці, однокурсники/-ці, колеги по роботі. Якщо людина не показує свою гомофобію, трансфобію, точно хтось зробив їй камін-аут і може її порекомендувати».

Також в анкеті є прохання залишити посилання на особисті профілі в соцмережах. У KyivPride зазначають – якщо в людини закриті соцмережі, адміністратори/-ки це розуміють і просять в особистому контакті відкрити профіль на декілька хвилин, щоб можна було впевнитися в особі, яка подається на відвідування центру.

Про роботу пункту та заявки з погрозами

Сам центр задумувався як місце, де ЛГБТ+ люди і дружні до них можуть почуватися в безпеці:

«Людей може плутати, що ми використовуємо назву “Пункт незламності”, і частина негативних коментарів були про це. Але немає жодних офіційних законодавчих актів, які забороняють цю назву використовувати, – коментує Едвард Різ. – Ми змінили цей термін, назвавши локацію “Квірний пункт незламності”. Тут ЛГБТ+ люди і дружні люди можуть почуватися спокійно, якщо прийдуть парою, можуть спокійно триматися за руками. Якщо це трансгендерна людина, вона може мати вигляд, який їй хочеться, і не прикидатися кимось іншим».

Головна задача анкети – убезпечити відвідувачів/-ок пункту, зробити так, щоб люди з гомофобними/ксенофобними поглядами не дізналися адреси пункту і не змогли вчинити напад.

Квірний Пункт незламності

На сьогодні, каже Різ, KyivPride отримав близько 10 адекватних реєстрацій на відвідування. Неадекватних, на жаль, більше – понад 20:

«Коли викладаємо такі анкети, приходять реєстрації з погрозами, гомофобною, антисемітською, сексистською лексикою. У приватні повідомлення поки що нікому не надходили погрози, але цілком це може бути, тому що в цих самих переписках в твітері було досить багато дуже неприємних висловлювань щодо мене особисто та інших людей, які захищали ініціативу. У пункті ми забезпечимо додатковий захист для адміністраторів/-ок і відвідувачів/-ок».

У KyivPride зазначають – завдяки медійному розголосу, особливості локації і такого рішення з анкетою люди зрозуміють, що таке насправді дискримінація, що відбувається в Україні і чому ЛГБТ+ люди досі змушені закривати свої локації.

«У моїх особистих дискусіях у Twitter на цю тему я побачив, що багато людей не знають про кількість злочинів на грунті ненависті в Україні, що це відбувається зараз. Це хороший кейс – нагадати, що таке насильство і що воно все ще існує в Україні, на жаль», – коментує Едвард Різ.

Раніше ми публікували результати опитування щодо ставлення українців до ЛГБТ-спільноти. 47% респондентів/-ок заявили про негативне ставлення. Найтолерантнішими виявилися молоді жінки 16-24 років: третина з них ставляться позитивно до ЛГБТ-спільноти. Чоловіки цього ж віку показали значно гірші результати толерантного ставлення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь